• TV Nova
  • Když si tvůrci dělají, co chtějí: PŘEŠLAPY sportovní komedie KOKOSY V PRALESE

Když si tvůrci dělají, co chtějí: PŘEŠLAPY sportovní komedie KOKOSY V PRALESE

Když si tvůrci dělají, co chtějí: PŘEŠLAPY sportovní komedie KOKOSY V PRALESE
Zdroj: oficiální zdroj

Tvůrci filmu Kokosy v pralese udělali pořádnou botu, jedna z postav totiž mluví úplně jiným jazykem, než by měla. Co ještě o tomto snímku nevíte?

Jimmy Dolan je mladý a nadějný asistent trenéra jednoho z předních amerických týmů. Jeho největším snem je pochopitelně stát se samotným koučem. Ovšem kvůli tomu, že všichni talentovaní hráči jsou už pro příští sezónu nasmlouváni pro jiné kluby, stává se Dolanova pozice u šéfů týmu mírně řečeno nejistá. Proto se i proti vůli nadřízených vydává na dlouhou cestu do Afriky, aby vyhledal nadaného černocha, jehož umění obdivoval z videokazety už ve Spojených státech. Jak asi tušíte, přivést si nadaného hráče domů do USA nebude tak jednoduché, jak se může na první pohled zdá...

Sportovní rodinná komedie z roku 1994 s Kevinem Baconem v hlavní roli má pár nejasností:

- Jimmy Dolan prohlásí, že Univerzita Sv. Josefa vyhrála národní šampionát v roce 1981. Vítězem v roce 1981 však byl univerzitní tým z Indiany vedený Isiahem Thomasem. Univerzita v Indianě i Isiah Thomas jsou později ve filmu zmíněni.

FOTO:  oficiální zdroj


- Při basketballovém utkání mezi Winabi a Mingori druzí jmenovaní skórují, díky čemuž je výsledek 6-14. Je vidět záběr, kde osoba skóre mění (z 12 na 14). V dalším záběru je ale skóre opět 6-12.

- Mifundo (Ilo Mutombo) mluví jazykem Lingala a nikoli swahilštinou, kterou se v Keni mluví. Všichni ostatní Afričané ve filmu swahilsky hovoří. Lingaga je řečí západního Konga a v Keni by tak nikdo nemluvil.

- Když trenér Jimmy Dolan vypráví o národním šampionátu, zmíní se o konkrétní herní situaci ve čtvrté čtvrtině zápasu. Univerzitní basketbal v USA se však hraje na dvě poloviny.

- Scény odehrávající se v USA se ve skutečnosti natáčely v Torontu a Hamiltonu, v Kanadě. Scény odehrávající se v Africe se natáčely v Keni a ve městě Hoedspruit v Jihoafrické republice.


Galerie
Kokosy v pralese můžete sledovat 14. 1. 2018 od 13:25 na TV Nova nebo v repríze 15. 1. 2018 od 13:15 na Nova Cinema.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

SKUTEČNÁ NEHODA I SMRT: Zákulisí filmu Kokosy na sněhu je hodně dramatické!

ODHALENÍ: Ze zákulisí filmu Hráči se smrtí mrazí. Herci opravdu zkoumali smrt!

Kir
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady