BOJ PROTI WIKILEAKS: Tvůrci webu nesouhlasili se zpracováním svého příběhu! Čím se snažili film potopit?

BOJ PROTI WIKILEAKS: Tvůrci webu nesouhlasili se zpracováním svého příběhu! Čím se snažili film potopit?
Zdroj: Archiv TV Nova

Čím naštvali tvůrci filmu WikiLeaks autory stránky, která zveřejňuje utajené informace? Podívejte se!

WikiLeaks je webová stránka, která zveřejňuje významné utajované vládní a korporátní dokumenty, přičemž využívá internet k zachování anonymity a nevystopovatelnosti svých zdrojů. Příběh o zrodu WikiLeaks a jejím negativním dopadu na přátelství hlavních protagonistů můžete sledovat ve filmu, kde hlavní role obsadili Benedict Cumberbatch a Daniel Brühl.

- Vytvořit úvodní sekvenci filmu, která se zaobírá vývojem předávání informací zabralo více než rok. - Během natáčení musel Benedict Cumberbatch nosit tři různé paruky, falešné zuby a modré kontaktní čočky, aby vypadal jako Julian Assange.


FOTO:  Archiv TV Nova


- O roli Juliana Assange měl zájem i Jeremy Renner. (např. Hawkeye z Avengers).

- 
Julian Assange, hlavní redaktor a spoluzakladatel WikiLeaks, napsal Benedictovi mail, ve kterém jej žádal, aby ve filmu neúčinkoval.- Snímek částečně vychází z autobiografie Daniela Domscheita-Berga. Ten s Assangem server stvořil, ale poté od něj ve zlém odešel a i v době uvedení filmu se s WikiLeaks soudil.- Tvůrci filmu se chtěli s Julianuem Assangem sejít. To ale nešlo, jelikož se nacházel na ekvádorském velvyslanecví v Londýně a odmítl všechny pokusy o kontakt. Posléze film silně kritizoval. Prý nepopisuje podstatu serveru WikiLeaks a je shovívavý k americké vládě.

Galerie- 

Charakter "Ziggy" je založen na dobrovolníkovi z WikiLeaks jménem Sigurdur Thordarson, ze kterého se později vyklubal informátor FBI.
- 18. září 2013 Wikileaks zveřejnilo pozdní verzi scénáře. Jako důvod bylo uvedeno, že film je, z perspektivy WikiLeaks, nezodpovědný, kontraproduktivní a ubližující. Ke zveřejnění došlo celý měsíc před premiérou filmu.- James McAvoy byl obsazen jako Daniel Domscheit-Berg, role se však musel vzdát kvůli časovému vytížení - natáčení se překrývalo s jeho účinkováním v divadle, kde hrál Macbetha. Na jeho místo tak nastoupil Daniel Brühl.
Americký film WikiLeaks sledujte 11. 1. 2018 od 21:40 nebo v repríze 13. 1. 2018 od 01:15 na Nova Cinema.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

TO VÁS DOSTANE: Benedict Cumberbatch je příbuzným filmových hrdinů, které ztvárnil. Neuhodnete kterých!

Zasloužil se o konec druhé světové války a sebevraždu spáchal podle své oblíbené pohádky! Víte, o kom je řeč?

Sdílet

Nejnovější videa

Články