VZPOMÍNÁME: Zemřel herec Marián Labuda, připomeňte si nejlepší hlášky a zajímavosti z jeho filmů

V pátek 5. 1. zemřel herec Marián Labuda st., který ztvárnil nespočet filmových rolí. Vybrali jsme pro vás pár zajímavostí a nejlepší hlášky z jeho herecké kariéry. Připomeňte si tohoto legendárního herce.

Slovenský herec Marián Labuda se narodil roku 1944 a hned po studiích nastoupil do Slovenského národního divadla. Je spoluzakladatelem legendárního Divadla na korze. Mezi jeho nejkrásnější filmové role patří postava Pávka z komedie Vesničko má středisková, kde spolu s Jánosem Bánem utvořili legendární dvojici. Výraznou roli měl i ve filmu Taková normální rodinka z roku 2008, kde ztvárnil neformálního člena rodiny, pana Poštolku.

 

FOTO:  Profimedia

– Marián byl nejen dobrý herec, ale i dabér. Předaboval například Petra Debnára, který hrál ve filmu Majster kat mladého kata Emilka Targu.

– V komedii Obecná škola měl hrát ředitele školy, roli ale odmítl kvůli jinému natáčení.

– Talentovaný slovenský herec si mohl zahrát také právního zástupce Bohuše ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Kvůli vytíženosti roli odmítl.

– Málokdo ví, že scéna z legendárního filmu Vesničko má středisková, kdy jede řidič Marián Labuda st. jakožto řidič Pávek s Otíkem (János Bán) pro cement do Berouna, je ve skutečnosti natočena ve směru opačném – z Berouna.

– Čeští režiséři si Mariána všimli na počátku 80. let. Juraj Herz ho obsadil do hlavní role komedie Buldoci a třešně.

 

Ve filmech pronesl i několik legendárních hlášek:

– Například v pohádce Lotrando a Zubejda, kde si zahrál sultána, řekl: „Já je radši trestám předem, protože potom by to už nebylo nic platné.“

– V komedii Vesničko má středisková: „Ty ses měl narodit jako kůň a v poslední chvíli si to Pán Bůh rozmyslel.“

– A u filmu Vesničko má středisková ještě zůstaneme. Snad každému utkvěla v paměti humorná scéna, ve které se Marián Labuda coby řidič Pávek táže Otíka, zda se řádně vykoupal: „Vždycky na něco zapomeneš. Když má člověk takový plachty jako ty, tak nesmí tu údržbu zanedbávat. Včera jsme vozili cement. Jestli dneska zaprší, tak se ti udělá za ušima beton a budou ti to muset odsekat majzlíkem.“

Galerie

– A nesmíme zapomenout ani na: „Vy jste se zase kochal, že jo pane doktore?“

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

SMUTNÁ ZPRÁVA: Legendární herec Marián Labuda dnes náhle zemřel. Upřímnou soustrast!


Film Vesničko má středisková vznikl omylem! Jak se to stalo a co musel kvůli roli představitel Otíka podstoupit?

Malý raubíř Štěpán Krtička z filmu Taková normální rodinka DNES: Je z něj fešák a hraje v kapele!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady