TOP 10 CHYB oblíbeného Románu pro ženy: Všimli jste si nůžek zabodnutých v hrudníku?

Jak se natáčely erotické scény v oblíbeném Románu pro ženy? A jaká filmová chyba se pojí s nůžkami zabodnutými v hrudníku? Tohle jste o oblíbené vieweghovce určitě nevěděli!

Román pro ženy natočil v roce 2004 režisér Filip Renč podle knihy Michala Viewegha. Příběh vypráví o dvou ženách, které nemají zrovna štěstí v lásce. Jednou z nich je dvacetiletá Laura (Zuzana Kanócz), která pracuje jako redaktorka dámského týdeníku. Druhou je její ovdovělá matka, tlumočnice a překladatelka Jana (Simona Stašová), která marně hledá svého vysněného cizince, protože ji čeští muži v minulosti velmi zklamali.

Největší dobrodružství celého filmu začíná v momentě, kdy se Laura zamiluje do čtyřicetiletého Olivera (Marek Vašut), který byl již před dvaceti lety velkou láskou její matky Jany...

FOTO:  TV Nova

Zajímavosti z filmu Román pro ženy:

1. Režisér Filip Renč při natáčení erotických scén sám hercům ukazoval, jak si danou situaci představuje.

2. Tento snímek je věnován tragicky zesnulému zpěvákovi Patriku Stoklasovi, který se v něm zahrál messengera.

3. Režiséři Filip Renč a Jan Svěrák se za symbolický honorář navzájem obsazují do svých filmů. Svěráka v tomto snímku proto můžete vidět v roli číšníka.

4. Pro Stellu Zázvorkovou to byla jedna z posledních filmových rolí. Oblíbená herečka totiž zemřela několik týdnů po premiéře. Toho roku se však ještě objevila ve snímku Vladimíra Morávka Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště.

FOTO:  TV Nova

Tomuto snímku se však také nevyhnuly chyby. Všimli jste si jich?

1. Když Laura (Zuzana Kanócz) propíchne nůžkama fotku Jamese (Saša Rašilov), trefí se do obličeje. Při dalším záběru jsou ale nůžky v hrudníku.

2. Auto, ve kterém jede Laura (Zuzana Kanócz) s Pažoutem (Marek Vašut) a babičkou (Stella Zázvorková) na hřbitov, je špinavé. V jednom z dalších záběrů je však úplně čisté.

3. Když je Laura (Zuzana Kanócz) s Oliverem (Marek Vašut) ke konci filmu ve ski areálu, nese na ramenou lyže. Jejich poloha se ale podezřele rychle mění, což lze nejlépe vidět hlavně na vzdálenosti vázání od ramene.

4. Do Tatranské Lomnice nejezdí takové typy vlaků, jaké jsou ve filmu.

5. Na konci filmu jde kadeřnice Sandra (Klára Sedláčková) kolem vánočního stromečku a omylem vrazí do cizího muže. Kvůli tomu upustí dárky, které má v ruce. Pozorný divák si však všimne, že zmíněné dárky upustila ještě dřív, než ke kolizi došlo.

6. Ve scéně, kdy Oliver (Marek Vašut) pije ve vaně víno a žádá alespoň kousek místa na skleničku a misku s olivami, si mohou diváci všimnout, jak se ve skleničce mění množství vína.

FOTO:  TV Nova

7. Ve slovenské restauraci si Rickie (Jaromír Nosek) při snídani prohlíží časopis s automobily, ve kterém se záhadně mění stránky.

8. Ve scéně, kdy je Laura (Zuzana Kanócz) u Sandry (Klára Sedláčková) v kadeřnictví a baví se společně o tom, že se poprvé vyspala s Pažoutem (Marek Vašut), má jeden melír na vlasech. V předchozích záběrech měla však omelírovanou polovinu hlavy.

Galerie

9. Na začátku filmu Laura (Zuzana Kanóczová) prozradí, že bydlí v činžáku v Bohnicích. Posléze je však možné si všimnout, že tento dům se nachází v Kobylisích.

10. Text určený pro Lauru (Zuzana Kanóczová), který visí v metru, se neshoduje s textem, který vypráví Oliver (Marek Vašut).

 Romantickou komedii Román pro ženy sledujte v neděli 5. ledna ve 20:20 na Nově nebo v repríze v pátek 10. ledna od 18:10 na Nova Cinema.

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady