• TV Nova
  • Mikulášská nadílka Nadace Nova

Mikulášská nadílka Nadace Nova

Mikulášská nadílka Nadace Nova

Na čtyřicet mentálně postižených sportovců z občanského sdružení DICRE potěšila dnes při jejich lehkoatletickém čtyřboji v Praze návštěva zástupců Nadace Nova. Za závodníky přijeli s mikulášskou nadílkou.

Praha 5. prosince 2008 – Mikuláš, čert a anděl, netradiční zástupci charitativní organizace Nadace Nova, dnes na chvíli přerušili lehkoatletický čtyřboj mladých, mentálně postižených sportovců z občanského sdružení DICRE. Do atletické haly Otakara Jandery v pražské Stromovce, kde se jejich sportovní zápolení odehrávalo, za nimi přijeli s mikulášskou nadílkou „rosničkáři“ Michal Jančařík (mikuláš), Karla Mráčková (anděl) a moderátorka Snídaně s Novou Iveta Kořínková (čert).

A nezůstalo jen u nadělování čokoládových mikulášů, čertů, ovoce a dalších drobností. Nebeská dvojice i pekelník vyslyšeli výzvu sportovců a vyzkoušeli si svou fyzičku. Bez ohledu na dlouhé vousy, mitru, křídla a rohy mikuláš, anděl i čert vrhali koulí, běželi závod na 60 i 200 metrů, skákali do dálky a nakonec se také ujali závěrečného ceremoniálu udělování medailí. Rozdali jich opravdu hodně, neboť všichni sportovci, kteří se dnešního lehkoatletického čtyřboje zúčastnili, dostali zlatou, stříbrnou nebo bronzovou medaili. A zbylo i na mikuláše, anděla a čerta z Nadace Nova, kteří, ač původně přijeli obdarovat, byli tentokrát zcela netradičně sami obdarováni.


Marie Skrčená, redaktorka tiskového odd. TV Nova
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady