VÁNOCE ZAKÁZÁNY: Stromečky způsobují požáry a Bible lže! Co jste o oblíbených svátcích nevěděli?

VÁNOCE ZAKÁZÁNY: Stromečky způsobují požáry a Bible lže! Co jste o oblíbených svátcích nevěděli?
Zdroj: Thinkstockphotos

Vánoce a vánoční svátky jsou pro mnohé lidi nejkrásnějším obdobím celého roku. Ne vždy však byly tak radostné. Proč byly v 17. století v USA Vánoce zakázány a kde se podle biblických badatelů skutečně narodil Ježíšek?

Chvíle, na které celý rok všichni čekáme. Ozdobený stromeček, vůně cukroví a celá rodina pohromadě – Vánoce jsou tady! Křesťanský svátek, který se však slaví i v domácnostech mnoha ateistů, zkrátka nenechá nikoho chladným. A právě kvůli obrovké popularitě této části roku vás následující fakta přinejmenším překvapí!

FOTO:  TV Nova

Málokdo by si dokázal štědrovečerní večeři představit bez bramborového salátu, smaženého kapra či řízků. O to víc pro vás může být šokující poněkud zvláštní japonská tradice. Díky promyšlené a velmi úspěšné reklamní kampani Japonci již více než 40 let na Štědrý den večeří kyblík z fast foodového řetězce KFC. Známé smažené kuře si dokonce musí rezervovat minimálně dva měsíce předem, aby měli jistotu, že svou objednávku skutečně dostanou!

FOTO:  Profimedia

Historie u nás tradičního smaženého kapra není nijak dlouhá. Recept pochází z 19. století a jeho autorkou byla Magdalena Dobromila Rettigová, známá česká spisovatelka a autorka kuchařek. Její recept na bramborový salát je nejvíce podobný tomu, jaký v domácnostech připravujeme dnes – Rettigová ho ale připravovala ze zbytků z předešlých dní. Před smaženým kaprem byla na Štědrý den nejčastěji připravována taková jídla, která neobsahovala maso, a to především kvůli postění.
 

Vánoční stromeček, který dokáže krásně provonět celý dům či byt, se původně zavěšoval vzhůru nohama, neboť tak připomínal ukřižovaného Ježíše Krista. Kvůli nazdobeným a rozzářeným stromečkům v USA každoročně dojde k více než 200 požárům.

FOTO:  Archiv blogerky

Dle statistik sociální sítě Facebook dochází k nejvíce rozchodům právě před Vánocemi. Zdá se, že ne všem se chce kupovat dárek pro svou drahou polovičku.
 

Aby Santa Claus dokázal všem rodinám na území USA, musel by každou vteřinu navštívit 822 domů. Alespoň to vyplývá z výzkumu amerických vědců.

FOTO:  Profimedia

V zemích, jako je Řecko, Německo, Španělsko a Itálie, se zřejmě zaměstnanci musí doslova prát o to, kdo z nich půjde na Štědrý den do práce. Takový pracovník má totiž nárok na odměnu ve výši svého měsíčního platu.

Mezi lety 1659 až 1681 byly Vánoce v americkém Bostonu zakázány. Za zvláštní reformou stáli puritání, pro které bylo slavní Vánoc absolutním nesmyslem. Každý, kdo byl v den narození Ježíše Krista přistižen při jakémkoliv náznaku oslavy, byl pokutován.
 

Bibličtí badatelé tvrdí, že se Ježíšek narodil v jeskyni, nikoliv v v dřevěné stáji, jak se traduje.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

KOMPLETNÍ VÁNOČNÍ PROGRAM: Co vás během svátků čeká na Nově? Oblíbené pohádky i zahraniční komedie!

Kam se poděla ta roztomilá holčička? Cindy z oblíbené vánoční komedie Grinch se dnes odhaluje na pódiu! FOTO

Sdílet

Nejnovější videa

Články