• TV Nova
  • ŠOK: Santu Clause odvedla policie přímo během natáčení! Co se na place oblíbeného filmu dělo?

ŠOK: Santu Clause odvedla policie přímo během natáčení! Co se na place oblíbeného filmu dělo?

ŠOK: Santu Clause odvedla policie přímo během natáčení! Co se na place oblíbeného filmu dělo?
Zdroj: oficiální zdroj

Úspěšná vánoční komedie Santa Claus stála tvůrce nejednu bezesnou noc. Největší komplikace štábu působil Tim Allen, představitel Santy. K čemu na place došlo a proč muselo být natáčení na dva roky pozastaveno?

Americký film Santa Claus byl do kin uveden v roce 1994 a okamžitě se stal absolutním hitem. O co ve filmu jde? Během Štědrého dne spadne při rozdávání dárků Santa Caus ze střechy. Shodou okolností ze střechy domu, ve kterém žije čerstvě rozvedený Scott Calvin se svým synem. Santa není schopen pokračovat ve své práci, a proto ho bude muset zastoupit Scott. Tím však příběh nekončí. Během následujících měsíců se totiž Scott začne měnit ve skutečného Santu Clause...

FOTO:  TV Nova

V roli amerického symbolu Vánoc se původně měl objevit Bill Murray, který však odmítl. Tvůrci dále uvažovali o Melu Gibsonovi, Tomu Hanksovi nebo Robinu Williamsovi. Nakonec roli dostal Tim Allen, pro kterého to byla první hlavní role ve filmu! Jelikož však měl kriminální minulost, natáčení se neobešlo bez komplikací. Jednou z největších bylo zatčení Tima Allana přímo během produkce filmu! Policie u něj totiž našla půl kilogramu kokainu. Natáčení muselo být na dva roky pozastaveno, protože si Tim ve vězení odpykával svůj trest. Samotné studio Disney, které dle pravidel neobsazuje do svých filmů herce s kriminální minulostí, udělalo v případě Tima Allana výjimku, na což takto doplatilo.

Galerie

Spolupráce s Timem, kterého také jistě znáte ze seriálu Kutil Tim, nebyla vůbec jednoduchá. Vánoční komedie se natáčela v létě ve studiích, kde chyběla klimatizace. Když byl Tim navlečen do Santova kostýmu, bylo mu neskutečné horko. Několikrát zapomněl, že jsou na place přítomny i děti a začal sprostě nadávat. 

 

Přesto všechno se však veškeré úsilí vynaložené na vznik filmu vyplatilo a z rodinné vánoční komedie Santa Claus se stal hit, na který se můžete podívat ve středu 13. prosince od 20:00 na Nova Cinema. A nezapomeňte, Tima Allena coby Kutila Tima můžete vídat v pořadu Kutil Tim každý všední den od 9:55 na Nova 2!

 

Snímek Santa Klaus sledujte 13. prosince ve 20:00 na Nova Cinema. 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

POZNÁTE HO? Hádejte, který slavný herec se stal předobrazem pro postavu v pohádce Vánoční koleda!

SMRT V OČÍCH: Pavlu Trávníčkovi šlo při natáčení slavné pohádky o život! Která scéna se mu málem stala osudnou?

PJ
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady