• TV Nova
  • DRAMA S DROGOVOU TÉMATIKOU! Romantický film Pretty Woman má temné pozadí

DRAMA S DROGOVOU TÉMATIKOU! Romantický film Pretty Woman má temné pozadí

DRAMA S DROGOVOU TÉMATIKOU! Romantický film Pretty Woman má temné pozadí
Zdroj: oficiální zdroj

Oblíbená romantická komedie má kontroverzní námět, původně ale měla být mnohem kontroverznější! Co ještě nevíte o Pretty Woman?

Muž potká ženu a zamilují se. Zní to jednoduše, že? Jenže, co když je muž milionář a žena prostitutka? Americký film Pretty Woman má poněkud kontroverzní námět, jak však zjistíte, původně měl být mnohem kontroverznější. 

FOTO:  oficiální zdroj


- Ve scéně s večeří, když Vivian uletí šnek, číšník prohlásí: “Často se to stává.” Režisér Garry Marshall po letech obsadil téhož herce ve filmu Deník princezny (2001), aby řekl tutéž větu.

- Během natáčení miostné scény byla Julia Roberts tak nervózní, že se jí objevila na čele výrazná žíla. Režisér si vlezl do postele k Julii a Richardovi a oba muži Julii masírovali čelo, dokud žíla nezmizela.

- Opera, na kterou Edward vezme Vivian, je La Traviata a vypráví o prostitutce, která se zamiluje do boháče.

- Před tím, než se produkce filmu ujala společnost Walt Disney, se mělo jednat o temné sociální drama. V původním scénáři byla Vivian závislá na kokainu a součástí její dohody s Edwardem bylo, že celý týden nebude šňupat. Na konci filmu měla Vivian zjistit, že zatímco plnila svou část dohody jako společnice Edwarda, Kit se předávkovala.

FOTO:  oficiální zdroj


- Ve scéně, kdy leží Vivian na zemi a sleduje starý film, dosáhli tvůrci až hysterického smíchu herečky Julie Robertsové tím, že ji režisér lechtal na chodidlech.

- Film se původně jmenoval 3000 (na základě částky, na které se Vivian s Edwardem dohodla za její služby po dobu jednoho týdne). Název byl změněn na Pretty Woman podle písně Roye Orbisona, který je součástí soundtracku.

- Náhrdelník, který má Vivian na krku při návštěvě opery, stál skutečně 250 000 dolarů (v přepočtu 6,5 milionu korun). Při natáčení scény byl přítomen ozbrojený člen ochranky klenotnictví, které onen náhrdelník zapůjčilo.

GalerieBěhem natáčení scény, kdy Vivian říká Edwardovi o tom, jak by si přála být princeznou zachráněnou z věže, ještě závěrečná scéna, kdy ji Edward zachrání, nebyla napsána.

Chyba v českém dabingu: Když Vivian a Edward leží v parku, Ed čte nahlas z knihy Williama Shakespeara. Zatímco v původním znění Richard Gere cituje skutečné a velmi nádherné Shakesperovy verše ze Sonetu 29, v českém znění zazní: „Leželi a dívali se na modrou oblohu a Charlie řekl: „jsi moje všechno.“ To určitě Shakespeare není...Romantickou komedii Pretty Woman můžete sledovat 24. 12. 2017 od 22:00 na TV Nova.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

CO MÁ SPOLEČNÉHO TĚCHTO 8 CELEBRIT: To nemáte šanci uhádnout!

NESTÁRNOUCÍ idol mnoha žen: Připomeňte si nejznámější role Richarda Gera! 

Kir
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady