• TV Nova
  • PROBLEMATICKÉ NATÁČENÍ: Romantická komedie Krásná pokojská málem nevznikla! Původní příběh nevyhovoval

PROBLEMATICKÉ NATÁČENÍ: Romantická komedie Krásná pokojská málem nevznikla! Původní příběh nevyhovoval

PROBLEMATICKÉ NATÁČENÍ: Romantická komedie Krásná pokojská málem nevznikla! Původní příběh nevyhovoval
Zdroj: VOYO.cz

Film Krásná pokojská vypráví romantický příběh, jeho příprava však až tak romantická nebyla: Filmaři zažili odklady natáčení, radikální změny scénáře i výměnu režiséra!

Krásná pokojská Jennifer Lopez okouzlí hotelového hosta Ralpha Fiennese. On je bohatý a vlivný, ona je pouze chudou matkou výřečného synka. V této americké romantické komedii prožijí na cestě ke šťastnému konci spoustu útrap. Samotná příprava filmu na tom nebyla o moc lépe! Co jste o tomto snímku nevěděli?- Film je volně inspirován skutečnými událostmi. V roce 1959 si Steven Rockefeller, syn známého politika a podnikatele Nelsona Rockefellera, vzal Anne-Marie Rasmussen, pokojskou, která pracovala v jejich rodinném hotelu na Manhattanu.

- Film získal několik nominací Teen Choice Award, mimo jiné za nejlepší filmovou lhářku (Jennifer Lopez), nejlepší herečku (Jennifer Lopez) a nejlepší filmový polibek.

- Růžové večerní šaty, které si Jennifer Lopez ve filmu oblékla na benefiční večeři, jsou inspirované večerní módou padesátých let. Jennifer Lopez to prohlásila živě v televizi během vysílání americké verze SuperStar. Jedna ze soutěžících jí totiž řekla, že je velkou fanynkou filmu a neúspěšně se snažila najít podobné šaty na svůj maturitní ples.- Ralph Fiennes, který ve filmu ztvárnil Christophera Marshalla, je znám divákům po celém světě jako filmový Lord Voldemort.

- John Hughes měl původně film podle vlastního scénáře i režírovat. Projekt se tehdy jmenoval The Chambermaid, tedy jednoduše „Pokojská“. Měl být novým ztvárněním Popelky a hlavní role byla obsazena Hilary Swank (Million Dollar Baby, P.S. Miluji tě). V lednu 2001 bylo oznámeno, že Hughes bude film pouze produkovat a natáčení začne v březnu téhož roku. V říjnu 2001 byl na post režiséra dosazen Wayne Wang s novým scénářem, jenž napsal Kevin Wade a který příběh odehrávající se ve dvacátých letech přesunul do současnosti. Sandra Bullock krátce poté projevila zájem o hlavní roli, zatímco Julia Roberts nabídku odmítla.

- Autor námětu John Hughes požádal, aby jeho jméno nebylo v titulcích uvedeno, neboť hotový film měl velmi málo společného s příběhem, který sám napsal a který se odehrával v Chicagu. V titulcích je tedy jako autor námětu uveden Edmond Dantès, což je hrdina románu Alexandrea Dumase Hrabě Monte Christo. Hughes stejný pseudonym použil ve filmech Beethoven (1992) a Tvrďák Taylor (2008).

Galerie- Maria Redford, která si zahrála roli reportérky, je dcerou Roberta Redforda.

- Kniha, kterou Marisa (Jennifer Lopez) čte, je Drama nadaného dítěte aneb Hledání pravého já od Alice Miller.

- Na základě filmu vznikla v roce 2011 telenovela Una Maid en Manhattan. Byť je vytvořená americkou produkcí, byla natočena ve španělštině. 

 

Romantickou komedii Krásná pokojská sledujte ve středu 6.12.2017 od 20:00 na Nova Cinema.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP CHYBY filmu Krásná pokojská: Všimli jste si také, co Jennifer Lopez nezvládla?

VEZME ZA SRDCE: Jediný film, za který režisér nechtěl plat, a strachem se třásli i lidé na place

Kir
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady