• TV Nova
  • Pokračování úspěšné komedie Sněženky a machři stálo 70 milionů a pořádné nervy. Co se zvrtlo?

Pokračování úspěšné komedie Sněženky a machři stálo 70 milionů a pořádné nervy. Co se zvrtlo?

Pokračování úspěšné komedie Sněženky a machři stálo 70 milionů a pořádné nervy. Co se zvrtlo?

Kultovní komedie Sněženky a machři je mnohými považována za jeden z nejlepších filmů české kinematografie. Na její úspěch tvůrci navázali v roce 2008, kdy vzniklo pokračování s názvem Sněženky a machři po 25 letech. Proč tvorba tohoto snímku vyšla na 70 milionů korun a jaké trable natáčení doprovázelo?

Známá česká komedie Sněženky a machři z roku 1982 se i v současné době těší velké popularitě. Nápad natočit pokračování vznikl již před lety, ale teprve až v roce 2008 byl zrealizován. Někdejší spolužáci se po 25 letech setkávají na stejném místě, kde kdysi absolvovali lyžařský výcvik. Čím si během dlouhých roků prošli a jak se mají teď? O tom už snímek vypráví. A jaké kuriozity se k němu pojí?

Při natáčení pokračování úspěšné komedie tvůrci bojovali s několika nepříjemnostmi. Velké množství scén se dokonce muselo, leckdy i několikrát, za pochodu přepisovat a přizpůsobovat. Spousta scén tak byla tvůrci vymýšlena přímo na place.

FOTO:  oficiální zdroj


V Krkonoších, kde snímek vznikal, panovalo v zimních měsících neobyčejně teplé počasí. Kvůli tomu se musely některé scény natáčet až dodatečně. Dokonce se uvažovalo o umělém sněhu či přesunutí celého natáčení do zahraničí.

Kvůli nepřízni počasí hrozilo, že se jedna z klíčových scén vůbec nenatočí. Svízelnou situaci nakonec vyřešili pracovníci speciálních efektů, nakoupili specifické filmařské sněhové svíce, se kterými běhali okolo herců a vytvářeli sněžení. Utratili za ně přes 30 tisíc korun.

• SNĚŽENKY A MACHŘI: Takhle vypadají hvězdy legendární komedie dnes!

Celkově toto pokračování vyšlo na 70 milionů korun! Nejen kvůli obrovské spotřebě filmového materiálu, ale také za tuto sumu mohly přemrštěné požadavky herců i rozhádanému štábu.

FOTO:  oficiální zdroj


Eva Jeničková, představitelka Mariky, udržovala během natáčení milenecký vztah s režisérem filmu Viktorem Taušem. V roce 2010 se vzali.

Ve filmu si zahrála i olympionička Kateřina Neumannová. 


Galerie


Film Sněženky a machři po 25 letech sledujte v neděli 10. prosince v 17:00 na Nově.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

10 pravidel jak sbalit holku: Co tvůrci filmu nevychytali? Tato chyba baví všechny znalce!


Špatně vyvolaný materiál, herec na útěku a zatuchlá hospoda: Co nevíte o filmu Pension pro svobodné pány!

 

PJ
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady