TOP 9: Dospělí v rolích dětí a bezejmenné hlavní postavy! Jaké jsou největší zvláštnosti filmu Polární expres?

TOP 9: Dospělí v rolích dětí a bezejmenné hlavní postavy! Jaké jsou největší zvláštnosti filmu Polární expres?
Zdroj: TV Nova

Kdo z herců má elfy v rodině? A jak se vůbec složitý animovaný film, ve kterém hrají dospělí herci dětské postavy, natáčel?

Štědrý večer, to je ten pravý čas na dobrodružství! Polární expres režiséra Roberta Zemeckise vypráví příběh malého chlapce, který stále věří na Santa Clause. Jeho „dospělejší“ vrstevníci si z něj utahují, ale chlapec se nevzdává. Jeho víra je na Štědrý den odměněna příjezdem parního vlaku s průvodcem Tomem, který připraví jemu i jeho nevěřícím přátelům parádní dobrodružství!

FOTO:  TV Nova


Zde je pár zajímavostí, které jste možná o filmu nevěděli:


1) Film byl natáčen speciální technikou „snímání pohybu", což znamená, že scény hrají skuteční herci, kteří jsou následně digitalizováni a počítač jim dodá novou podobu. Všechny dětské postavy ztvárnili dospělí herci za použití kulis uzpůsobených jejich výšce, aby scény byly přirozené.
FOTO:  TV Nova

2) Tom Hanks je v tomto filmu jak producentem, tak i hercem. Propůjčil svůj hlas neuvěřitelným pěti postavám – chlapci, jeho otci, průvodci z Polárního expresu, tulákovi obývajícímu střechu vlaku a Santa Clausovi.

FOTO:  TV Nova

3) Tom Hanks a Robert Zemeckis spolupracovali už několikrát. Výsledkem byly skvělé a velmi úspěšné snímky jako Forrest Gump nebo Trosečník.

4) Kromě osamělého chlapce Billyho žádná z dětských postav nemá jméno. Všechny děti jsou pojmenovány spíše podle jejich charakteru nebo podle podobových rysů. V knižní předloze se ale hlavní postava chlapce jmenuje Chris.

Galerie5) Na hlavní postavě malého chlapce pracovali tři herci. Daryl Sabara ze Spy Kids ho namluvil jako dítě, Josh Hutcherson se postaral o „snímání pohybu“ a dospělého chlapce namluvil Tom Hanks.


6) Snímek byl natočený podle stejnojmenné asi třicetistránkové knížky Chrise Van Allsburga, který je také autorem předlohy k filmu Jumanji.

FOTO:  TV Nova

7) Loutka Ebenzera Scrooge byla inspirací pro pohádku Vánoční koleda. Režisérem i tohoto filmu je právě Robert Zemeckis.


8) Zpěvák Steven Tyler ve filmu namluvil roli elfa poručíka/zpěváka. Jeho dcera Liv Tyler zase hrála elfku ve filmu Pán prstenů. Že by ty elfy měli v rodině?


9) Ač se jedná o vánoční film, Santa Claus se v něm objeví pouze na pár vteřin!

Nezapomeňte se dívat na pohádku Polární expres v sobotu 2. prosince od 15:20 na Nova Cinema a možná letos o Vánocích i vy uvěříte!

NEPŘEHLÉDNĚTE:
VÁNOČNÍ PROGRAM TV NOVA: České klasiky i zahraniční pecky! Na co se můžete těšit?

SMRT V OČÍCH: Pavlu Trávníčkovi šlo při natáčení slavné pohádky o život! Která scéna se mu málem stala osudnou?


Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady