Hugh Laurie alias Dr. House se zmítal v těžkých depresích. Vyléčila ho hudba. PODÍVEJTE, JAK VÁLÍ!

Hugh Laurie alias Dr. House se zmítal v těžkých depresích. Vyléčila ho hudba. PODÍVEJTE, JAK VÁLÍ!
Zdroj: Profimedia

Za osm sezon vytvořil Hugh Laurie jednu z nejpozoruhodnějších postav v historii televizního dramatu. Herec ale kvůli tomu dlouhá léta bojoval s depresemi. Po roli cynického, kulhavého lékaře přišla na řadu další z jeho velkých lásek - muzika. A zdá se, že konečně zahnal chmury! Podívejte se na video.

Jen málokdy televizní publikum přitahovala osoba tak protivná jako nemocniční diagnostik, který nikdy nedokázal najít lék na vlastní nespokojenost. Doktor House neustále peskuje své podřízené, neomaleně se chová k ředitelce nemocnice Cuddyové, s chutí porušuje jakékoliv předpisy a nesnáší ho každý, o koho jeho pohled jen na chvíli zavadí.

Hugh může děkovat Rowanu Atkinsovi za naději, kterou do něj vložil

FOTO:  TV Nova

Jak podobný je Houseovi jeho představitel Hugh Laurie? Ve skutečnosti je výtečný sportovec, komik, hudebník, spisovatel, podle médií nejnadanější muž všech dob. Naopak soukromý život je pro Laurieho často jedním velkým peklem. Dlouhé roky totiž bojuje s těžkou klinickou depresí a neobejde se bez pravidelných návštěv u terapeuta.

Role doktora House byla jeho osudovou, která mu přinesla slávu a více depresí

V roce 2006 byl prestižním magazínem Life vyhlášen nejvšestranněji nadaným mužem všech dob. O rok později mu britská královna Alžběta II. udělila Řád Britského impéria. Ale už mnoho let předtím si Hugh Laurie budoval sportovní kariéru. Když onemocněl infekční mononukleózou, vrcholový sport musel opustit. A to byl osudový krok. Začal se věnovat divadlu a brzy se dostal do televize.Když zrovna nemusí hrát, rád utíká k hudbě nebo k psaní knih. Už jeho prvotina Obchodník se smrtí, vtipný příběh s prvky detektivky, se stala bestsellerem a Hugh teď připravuje scénář pro filmovou verzi své knížky. Jako hudebník dokáže zahrát hned na pět nástrojů: klavír, kytaru, bicí, harmoniku a saxofon. Jako zpěvák a hráč na klávesy působí v losangeleské rockové skupině Band From TV, jejíž členové jsou především herci z oblíbených televizních seriálů. A dokonce několikrát vystoupil i v České republice.

NEPŘEHLÉDNĚTE:
TOP 12: Životní pravdy a rady, které se diváci naučili při sledování seriálu Doktor House

TEST: Jak dobře znáte seriál Dr. House? 15 otázek pro skutečné fandy

WORKOHOLISMUS A VĚZENÍ? Dr. House a Ota Kovář toho mají společného více! Co?

Autor: Maci
 

Sdílet

Nejnovější videa

Články