ČECH V MENTALISTOVI: Změnil Simona Bakera k nepoznání. Jen díky němu byl seriál tak úspěšný!

ČECH V MENTALISTOVI: Změnil Simona Bakera k nepoznání. Jen díky němu byl seriál tak úspěšný!
Zdroj: TV Nova

Ztvárnil okolo tří stovek filmových či televizních rolí. Dalších čtyři sta v rozhlase a stovky rolí na divadle, kde vynikala jeho rétorika a nezaměnitelný hlas. Víte, o koho se jedná?

Herec a dabér Jan Vondráček má sice visáž záporáka, ale jeho hlas je nezaměnitelně jemný a sametový. Čím zpopularizoval australského krasavce Simona Bakera?
 

Narodil se v Praze v roce 1966. Vystudoval gymnázium, kde se věnoval hlavně hudbě. S herectvím začal v době povinné vojenské docházky. Poté začal studovat herectví na katedře alternativního a loutkového divadla na pražské DAMU.První angažmá získal v nově vzniklém Dejvickém divadle, ale odtud odešel spolu s dalšími kolegy do souboru Divadla v Dlouhé, kde působí dodnes. Ztvárňuje zde mnoho rolí, zahrál si například Pana Jana v inscenaci Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách nebo postavu Pulce v Lidské tragikomedii. Za nejvýraznější roli, kterou zde ztvárnil, se považuje postava Lelia v Goldoniho ve hře Lhář, za kterou obdržel Cenu Alfréda Radoka.K divadelním inscenacím rovněž skládá a aranžuje hudbu. Výborně zpívá a hraje na několik hudebních nástrojů. Před filmovou kamerou se poprvé mihl již v roce 1983 v Herzově Strace v hrsti. Od té doby si stihl zahrát v téměř stovce filmů! Dnes patří herec Jan Vondráček k nepřehlédnutelným postavám, a to nejen díky své výšce a jemnému hlasu.Rozsáhlá je rovněž jeho práce v dabingu. Jeho hlas se stal známý především díky seriálu Mentalista, kde mluví hlavní postavu Patrika Janea. V roce 2010 obdržel za tento dabérský výkon diváckou Cenu Františka Filipovského. Právě jeho hlas si oblíbili čeští diváci a jenom díky němu se stal seriál Mentalista v tuzemsku tak populární. Chcete důkaz? Když jednu sérii nadaboval herec Martin Sláma a diváci to nedokázali zkousnout.NEPŘEHLÉDNĚTE:
SIMON BAKER: Jaký je herec v reálném životě? Charismatický detailista a svůdník rozhodně ne!

TO JE CHLAP! Charizmatický svůdce a bystrý detektiv Simon Baker už pět let nikde nehrál. Tušili jste proč?

Autor: Maci
 

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady