• TV Nova
  • SKUTEČNOST JE TROŠKU JINÁ: 5 filmů podle reálné předlohy. Podívejte se, jak vypadají filmoví hrdinové v reálu!

SKUTEČNOST JE TROŠKU JINÁ: 5 filmů podle reálné předlohy. Podívejte se, jak vypadají filmoví hrdinové v reálu!

SKUTEČNOST JE TROŠKU JINÁ: 5 filmů podle reálné předlohy. Podívejte se, jak vypadají filmoví hrdinové v reálu!
Zdroj: TV Nova

Na plátně diváci obdivují hlavní hrdiny, které mnohdy ztvárňují hvězdy světového kalibru. Skutečnými hrdiny jsou však ti, podle nichž byl film natočen! Připomeňte si devět snímků, které byly natočeny podle skutečných osudů, a podívejte se, jak vypadali filmoví hrdinové v reálu.

1) Leonardo DiCaprio ve filmu Zmrtvýchvstání. Skutečný lovec kožešin Hugh Glass žil na přelomu 18. a 19. století.

FOTO:  TV Nova

Lovce kožešin Hugha Glasse po napadení grizzlym nechají zálesáci na pospas osudu. Ještě živého ho zahrabou do hrobu a zmizí. Jenže Hugh má hodně tuhý kořínek. V naprosto zuboženém stavu vyleze z vlastního hrobu, zoufale se potácí čarokrásnou, ale zcela lhostejnou krajinou. Při životě jej drží především nenávist a touha po odplatě. Musí překonat brutální zimu a hlad, divoké řeky, bojovné indiánské kmeny a dokonat svou pomstu.


2) Emil Hirsch ve filmu Útěk do divočiny. Mladík z filmu se ve skutečnosti jmenoval Christopher McCandless. Z divočiny se nikdy nevrátil.
FOTO:  TV Nova

Málokdo z nás má takovou odvahu jako Christopher McCandless. Bylo mu dvacet dva let, když dostudoval vysokou školu, ale místo toho, aby zaplul do civilizačního proudu, ukázal mu vztyčený prostředník a z naivního snílka se proměnil v symbol jedné generace Američanů. Každý krok jeho cesty z města do té nejsyrovější divočiny sledoval slavný herec Sean Penn, který se tentokrát spokojil s rolí režiséra a scenáristy.


3) Leonardo diCaprio ve filmu Vlk z Wall Street a jeho předloha slavný finančník Jordan Belfort, který na několik let skončil ve vězení. Po propuštění ovšem opět zbohatl.
FOTO:  TV Nova

Film přináší podívanou do doby, kdy na Wall Street vládla pravidla Divokého Západu. Jen místo pistolníků na koních se tu prohánějí jachty a krásné modelky a místo prachu nad prérií víří vzduchem bankovky. Jenže po každém velkém večírku přichází odpovídající vystřízlivění. Zvlášť pokud kouzlení s akciemi je více, než jen kreativní. FBI chce Jordana zatknout a mnoho dalších se chce pomstít.

Film Vlk z Wall Street můžete sledovat online na Voyo.4) Meryl Streep ve filmu Ďábel nosí Pradu. Ve skutečnosti se jedná o Annu Wintour ze známého amerického časopisu Vogue.

FOTO:  TV Nova

V závratném světě newyorské módy, kde nepovedený účes může zabít celou vaši kariéru, je časopis Runway vysněným Olympem všech, kdo se jen trochu zajímají o svůj vzhled. Vzniká pod vedením nejmocnější ženy módního průmyslu Mirandy Priestly, která nepřipustí, aby jí cokoliv stálo v cestě. A to včetně dlouhé řady asistentek, které nesplnily její očekávání.


5) François Cluzet a Omar Sy ve filmu Nedotknutelní. Skutečná předloha: Philippe Pozzo di Borgo a jeho ošetřovatel Abdel Sellou.
FOTO:  TV Nova

Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nejvíce vyčerpávající natáčení Cameron Diaz: Herečka si stěžovala, že v jedné scéně musela dokonce běžet!!!

FOTO: Kam se poděl opěvovaný sexsymbol? Mentalista Simon Baker zarostl a pořádně přibral!


Autor: Maci

TV Nova
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady