Skupina Kabát vrací Slavíka. Vysvětlení pořadatele nestačilo

Kapela Kabát vrací Slavíka. Kvůli porušení pravidel ankety Český slavík Mattoni byly skupině Ortel uznány jen loňské hlasy. Kabáti proti tomuto kroku ze strany pořadatelů veřejně vystoupili a žádali vysvětlení. Nakonec Slavíky vrátili.

Kabáti vrací své Zlaté slavíky, které letos získali. Svůj krok zdůvodnili tím, že ze strany pořadatele nebylo dostatečně vysvětleno, proč nebyly uznány hlasy skupině Ortel. „Slavíka nyní musíme vrátit zpátky na agenturu Musica Bohemica a agentura má teď prostor na to, aby všem vysvětlila, kolik těch hlasů opravdu bylo, kolik jich vyřadila a proč je vyřadila. Jestli má oporu v tom, že to bylo oprávněně, tak musí vysvětlit, co to znamená. Použití hlasů z loňského roku je to nejhorší řešení, jaké mohlo nastat," vysvětlil manažer skupiny Radek Havlíček.

 

Vlnu nevole vyvolalo oznámení organizátora ankety Musica Bohemica, ve kterém stálo, že kvůli porušení pravidel byly Ortelu uznány jen loňské hlasy. Agentura Musica Bohemica ve svém oficiálním prohlášení uvedla, že k porušení pravidel došlo ze strany některých fanoušků skupiny: „Jde zejména o tu část pravidel, kde se v odstavci d) říká, že organizátor ankety má právo vyřadit hlasy, pokud dojde s využitím databází, adresářů či sociálních sítí k organizovanému vyzývání (agitaci) k podpoře určitého subjektu, a to nad rámec zásady fair play nebo pravidel." 

Galerie

Agentura tak skutečně jednala jen v zájmu Českého slavíka. „Každá anketa má svá pravidla a je tomu tak i u Slavíka. Tato pravidla jsou veřejná, každý fanoušek se s nimi může seznámit a zapojením do hlasování s nimi vyslovuje souhlas," uvedl jednatel agentury Musica Bohemica Jaroslav Těšínský.
 

Skupina Kabát se rovněž nechala slyšet, že si Slavíky vezme zpět, pokud se prokáže její vítězství nad Ortelem v případě přičtení skutečného počtu získaných hlasů.

 

Celý záznam ze zákulisí Českého slavíka Mattoni 2017 sledujte ZDE.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Oblíbený drink Mekyho Žbirky na Slavících? Ztratil kvůli němu ženu!
 

DOKONALÁ POCTA: Markéta Konvičková uctila památku hvězd, které letos opustily český showbyznys. Kdo to byl?

Sdílet

Nejnovější videa

Články