Seriál Gotham: Proč bylo studio Warner Bros. obviněno během natáčení z rasismu? Důvod byl prostý!

Seriál Gotham: Proč bylo studio Warner Bros. obviněno během natáčení z rasismu? Důvod byl prostý!
Zdroj: TV Nova

Gotham patří mezi nejoblíbenější seriály poslední doby. Příběh odhalující dětství Temného rytíře ukazuje divákům počátky zločinu v Gotham City. Natáčení tak velkolepého seriálu se však neobejde bez problémů. Proč si musí jeden z herců dvakrát měsíčně barvit vlasy?

Seriál Gotham, jak už název sám napovídá, se odehrává ve městě zločinu Gotham City. Mladý Bruce Wayne (David Mazouz) se ze dne na den ocitne v hrozivé situaci - jeho zámožní rodiče jsou přímo před zraky svého syna brutálně zavražděni. Vyšetřováním odporného případu je pověřen detektiv James Gordon (Ben McKenzie), který Bruceovi slíbí, že najde vraha jeho rodičů za každou cenu. Tak začíná akční jízda, během které se z malého Bruce pomalu stává nekompromisní bojovník proti zločinu. 

 

Příběh popisující Batmanovo dětství na sebe okamžitě strhl pozornost a sklidil obrovský úspěch. Co komplikovalo vznik jednotlivých epizod? Podívejte se na několik zajímavostí!

 

FOTO:  TV Nova

- Robin Lord Taylor, představitel Oswalda Cobblepota alias Tučňáka, má od přírody blonďaté vlasy. Kvůli své postavě, která má v seriálu černé vlasy, si tak ty své musí dvakrát v měsíci barvit. 

 

- Při natáčení bojové scény v pilotním dílu utrpěl Ben McKenzie úraz hlavy, když narazil do betovoného sloupu.

 

- Vznik každé epizody vyjde na několik milionů dolarů. Nejvíce stojí speciální efekty, díky kterým New York dostává „špinavou“ a nebezpečnou vizáž.

 

- Ben McKenzie a Morena Baccarin, kteří v seriálu ztvárňují pár, jsou ve skutečnosti manželé. Morena byla v průběhu natáčení první řady těhotná, a tak tvůrci zakomponovali těhotenství její postavy i do příběhu. 

 

Studio Warner Bros. čelilo v jeden moment velké vlně kritiky. Během natáčení jedné z epizod první řady seriálu totiž najalo dublérku bílé pleti, aby v akčních scénách zaskakovala za afroameričanku. Nastříkali ji proto tmavou barvou. Tento proces je však proti pravidlům SAG-AFTRA (Screen Actors Guild-American Federation of Television and Radio Artists) a dá se považovat jako projev rasismu. Tiskový mluvčí federace prohlásil, že takové chování je nepřijatelné, zvláště pak v New Yorku coby multikulturním městě plném kvalifikovaných dublérek různé pleti. Studio se nakonec omluvilo.

 

Galerie

 

Seriál Gotham můžete kromě stanice Nova Action sledovat také na videoportálu NOVA Plus!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

SKRYTÁ IDENTITA: Jeden z herců odmítl dodržovat scénář! Jenže mu to prošlo... Všimli jste si?

AKČNÍ HOROR SÍLY TEMNA: Proč nemohl jít do kin bez přidané digitální mlhy? Důvod vás dostane!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady