DŮKAZ MÍSTO SLOV: Prohlášení skupiny Kabát vzbuzuje otázky, ale hlasy byly odebrány oprávněně. Podívejte se!

DŮKAZ MÍSTO SLOV: Prohlášení skupiny Kabát vzbuzuje otázky, ale hlasy byly odebrány oprávněně. Podívejte se!
Zdroj: TV Nova

Český slavík Mattoni 2017 úspěšně skončil, ceny byly předány, ale fanoušci skupiny Ortel jsou nespokojeni, kapele byly uznány pouze loňské hlasy. Jak se k tomu vyjádřila kapela Kabát, která v populární hudební anketě obhájila vítězství?

Předávání Českých slavíků Mattoni 2017 bylo opět oslavou hudby. Zpěvákem roku se stal Karel Gott, zpěvačkou Lucie Bílá a nejlepší skupinou byl vyhlášen Kabát. Podívejte se na celkové výsledky.


Na druhém místě se v anketě umístila skupina Ortel. Té však musely být kvůli porušení pravidel soutěže některé hlasy odebrány. Agentury Musica Bohemica, která je organizátorem a vyhlašovatelem ankety, to spolu s celkovými výsledky podrobně vysvětlila na svých stránkách.
 

Skupině Ortel bylo uznáno pouze takové množství hlasů, jaké získala v loňském roce. Podle oficiálního prohlášení agentury Musica Bohemica bylo při analýze hlasování do ankety zjištěno, že ze strany některých fanoušků skupiny Ortel došlo k porušení pravidel ankety. "Jde zejména o tu část pravidel, kde se v odstavci d) říká, že organizátor ankety má právo vyřadit hlasy, pokud dojde s využitím databází, adresářů či sociálních sítí k organizovanému vyzývání (agitaci) k podpoře určitého subjektu, a to nad rámec zásady fair play nebo pravidel."


FOTO:  TV Nova

 

A to přesně se stalo. Skupina fanoušků kapely Ortel vyzývala nejen k hlasování pro svou kapelu, ale také k nehlasování pro ty, kteří by případně mohli Ortel ohrozit. A to samozřejmě úplně není fair-play. "Cílem ankety je vytvořit co nejobjektivnější obraz obliby zpěváků, zpěvaček a hudebních skupin v české populární hudbě. Každý hlasující by měl tedy hlasovat pouze sám za sebe, jen jednou, svobodně a podle svého skutečného názoru a v duchu fair play. Umístění v anketě by mělo být výrazem skutečných názorů fanoušků a jejich vůle hlasovat a nikoli faktu, který z fanklubů dokáže různými prostředky zorganizovat zaslání většího počtu hlasů," pokračoval pořadatel.


GaleriePozději na prohlášení organizátorů reagovala skupina Kabát: „Jsme přinejmenším překvapeni, a neměli jsme do dnešního poledne sebemenší indicii, že by mohl existovat podobný problém. S nepředstíranou radostí jsme převzali ceny za první místo v kategorii SKUPINA ROKU, a teď se nemůžeme zbavit dojmu, že jsme se stali součástí hry, kterou nechceme hrát,“ uvedla skupina na svých oficiálních stránkách. 


Těžko říct, o jaké hře skupina Kabát hovoří. Na první pohled je však jasné, že hlasy poslané na základě podobné iniciativy na sociálních sítích uznány být nemohly.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Markéta Konvičková šokovala: Český slavík by se měl přejmenovat! Navrhla nový název

CELÝ ZÁZNÁM: Zákulisí Českého slavíka Mattoni 2017 nabídlo spousta vtipných momentů, kuriózních rozhovorů a zajímavostí z natáčení!

Sdílet

Nejnovější videa

Články