Kam zmizela hlavní hrdinka z filmu Metráček? 

Kam zmizela hlavní hrdinka z filmu Metráček? 
Zdroj: oficiální zdroj

Film Metráček byl natočen s neuvěřitelnou lidskostí a dotýká se problému mnohých dívek – kil navíc. Jak náročné byly scény a kde se natáčelo?

Film Metráček natočil roku 1971 režisér Josef Pinkava podle stejnojmenné knihy Ladislava Rudolfa. Neobratnou školačku Jitku s kily navíc zvtvárnila skvělá Markéta Světlíková. Postavě. Jitce je kvůli tloušťce trapně před spolužáky i před tělocvikářem Bohouškem, který jí je více než sympatický. V jediné disciplíně však vyniká a nikdo o tom nemá ani tušení – jedná se o vybíjenou. Má totiž obrovskou sílu v pažích a její „dělovky“ nedokáže nikdo chytnout. Svůj talent poctivě rozvíjí ve sklepě s míčem, na kterém je napsáno Bohouškovo jméno. Tělocvikář Bohoušek si všimne jejích schopností a vybere ji do turnaje mezi školami. Při prvním zápase ji však jeden z přítomných hochů, Honza Koubek, označí za Metráčka, a to mladou dívku natolik naštve, že veškará vypuštěná zlost zapříčiní týmu výhru. Honza se jí po zápase přijde omluvit a nabídne jí místo v atletickém oddílu... Jak to bude dál?

FOTO:  oficiální zdroj
 

5 největších zajímavostí z natáčení:

1) Představitelce hlavní role Markétě Světlíkové bylo v době
natáčení 16 let, hrála však žákyni základní školy.
 

2) Na konkurzu se objevilo 5000 dívek, které Markéta porazila!
 

3) Markéta Světlíková musela kvůli hlavní roli Jitky Pažoutové přibrat, rozhodně se jí to však vyplatilo! Film nastartoval její hereckou kariéru! Dnes už se však herectví aktivně nevěnuje – poslední film natočila v roce 1999 a od roku 2001 učí dramatickou výchovu.
 

4) Poměrná část exteriérových scén, hlavně lehkoatletické závody v druhé půli filmu, se natáčely v Rožnově pod Radhoštěm, kde se před kamerou objevila řada místních obyvatel a také studentů jako komparz, či dokonce v malých rolích.

FOTO:  oficiální zdroj

5) Scény závodů se natáčely na dnes již neexistujícím fotbalovém hříšti, které sloužilo také jako lehkoatletický areál tehdejší Tělovýchovné jednoty v Rožnově pod Radhoštěm. Dále se natáčelo také ve Štramberku a Příboru.
 

Na film Metráček se dívejte v neděli 26. 11. od 16:10 na Nově.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP 6 zajímavostí filmu TRHÁK: Autoři měnili obsazení hlavní role. Košem jim dal nejslavnější český zpěvák!

CHCI JE UKÁZAT! Poznáte jediný český film, kde se prsa odhalovala na žádost herečky?
 

Sdílet

Nejnovější videa

Články