O vlásek unikl smrti: Pavlu Trávníčkovi šlo při natáčení slavné pohádky o život!

Natáčení v extrémních podmínkách není výsadou zahraničních produkcí. Své o tom ví například herec Pavel Trávníček. Proč mu během natáčení slavné české pohádky šlo o život?

Pohádku Třetí princ roku 1982 režisér Antonín Moskalyk na motivy stejnojmenné pohádky spisovatele Karla Jaromíra Erbena. Princ Jaromír se zamiluje do půvabné princezny z tajemného obrazu a vydává se ji hledat. Najde ji v podivném království démantových skal, ale aby ji získal, musí splnit tři úkoly. To se Jaromírovi bohužel nepodaří a zkamení. Jaromírův bratr, princ Jaroslav, má tušení, že se jeho dvojčeti stalo něco zlého, a vydává se mu na pomoc. 

PUSŤTE SI CELÝ FILM!

V roli zakleté princezny se objevila Libuše Šafránková a oba prince, Jaroslava i Jaromíra, si zahrál Pavel Trávníček. Právě pro něj bylo natáčení některých scén nadmíru komplikované. Co jste o filmu možná nevěděli? 

- V rámci své dvojrole musel Pavel Trávníček lézt po skalách. Náročná scéna se natáčela v Adršpašských skalách a hrozilo při ní velké nebezpečí pádu. Proto mu horolezci do kamene připevnili speciální úchytky, díky kterým herec natočil scénu bez zdravotní újmy. 

- Větší hrůzu herec však zažil při natáčení jezdecké scény. Jeho kůň se totiž splašil a začal utíkat, a to i s Pavlem Trávníčkem na svých zádech. Než se kůň zastavil, ujel s hercem několik desítek kilometrů.

- Dalším problémem, se kterým se představitel Jaromíra a Jaroslava potýkal, byl jeho kostým. V lehkém oblečení musel natáčet v mínus dvaceti stupních Celsia při filmování na Šumavě, nebo naopak ve filmových ateliérech, kde mu bylo hrozné horko. 

- Pro roli princezny musela Libuše Šafránková nosit černou paruku.

- Krále a královnu hráli životní partneři Luděk Munzar a Jana Hlaváčová.

- Původně měla hrát hlavní roli černovláska Zora Jandová.

- Ve scéně, kdy si princové prohlíží obrazy princezen v sále, je pod jedním ze závojů vidět zakrytý obraz Infantky Margarity od Diega Velázqueze.

Pohádku Třetí princ sledujte ve středu 25. prosince od 16:15 na Nově. Po odvysílání snímek najdete na Nova Plus!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady