ZLO V KUCHYNI: Muži, kteří pomáhají s vařením, jsou na vyhynutí! Proč dnes vaří hlavně ženy?

ZLO V KUCHYNI: Muži, kteří pomáhají s vařením, jsou na vyhynutí! Proč dnes vaří hlavně ženy?
Zdroj: Profimedia

Pravěký muž v jeskyni nikdy neuklízel. Honil mamuty, zatímco ženy z tlupy žvýkaly kůže, udržovaly oheň a pořádek. Uplynulo hodně času, dnešní muž už rodinu neživí sám. Podle statistik však domácí práce zůstávají dál na ženě. Jak je to možné?

V některých českých domácnostech je samozřejmostí, že vaří jen žena a nikdo jí s tím nepomáhá. A tak není divu, že na vaření mnohé ženy pohlížejí jako na nutné zlo a rutinu, zatímco muži jako na formu relaxace či experimentu.

FOTO:  TV Nova

Ženy podle průzkumů tráví prací v domácnosti, zejména pak v kuchyni, a to až 4 hodiny denně! A to je opravdu dost, když si představíte, že minimálně po osmi a půl hodinách přijde zničená ze zaměstnání a zatímco její protějšek (samozřejmě totálně sedřený, protože ON přece chodí do práce) se natáhne u televize a poroučí si na stůl.

Ale existují i muži, kteří převzali „velení“ v kuchyni a vaří sami. A dělají to rádi, dobře a nepřipadá jim to vůbec pod úroveň. Zlí jazykové by mohli namítnout, že je to z nouze ctnost, protože jejich žena je u plotny levá jak šavle, a oni by se jinak nenajedli. Žena pak klidně může přiznat, že on vaří lépe, a čas, který by strávila v kuchyni výrobou nepoživatelných blafů, může věnovat něčemu smysluplnějšímu. I když to je pravděpodobně raritou.
FOTO:  TV Nova

Pokud si myslíte, že platí „jak matka syna vychová, takový bude,“ máte pravdu jen částečně. Matka, která odmalička nutí svého potomka k úklidu, vychová muže, který se i jako dospělý nechá řídit svou partnerkou. Ale syny k pořádku vedou svým příkladem hlavně otcové, a pokud oni sami nezapnuli plotnu a neuvařili vajíčka, musel by se stát zázrak, aby se takový syn pak v dospělosti dostal z kategorie „donucen“ do levelu „sám od sebe.“
FOTO:  TV Nova

I ve dvacátém prvním století je totiž většinou muž brán jako živitel rodiny, zatímco žena se má starat o domácnost. Jenomže pokud oba chodí do práce, je tento model nesmyslný – oba partneři by se totiž o domácí práce měli podělit. Jenomže jak to udělat, když partner není ochotný, či dokonce pomoc odmítá? Napište nám vaše rady a postřehy!

Souhlasíte, že muž do kuchyně nepatří a že by se o něj žena měla pořádně starat? Nebo je vám sympatičtější varianta, kdy i váš milující partner doma vaří, když ho to baví? A co kdyby ho to nebavilo? Měl by přece jen ženu v kuchyni alespoň někdy vystřídat? Příklad si můžete brát z moderátora Ondřeje Novotného, který nejen své ženě pomáhá v kuchyni, ale také společně připravili pořad o vaření Což takhle dát si... Podívejte se na něj ZDE.NEPŘEHLÉDNĚTE:

Z DŽUNGLE DO KUCHYNĚ: Moderátor Robinsonova ostrova představuje svůj nový pořad. Co vás čeká?

Na všechny doposud odvysílané díly se podívejte zde!
 

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady