Nečekané těhotenství i pořádná facka! Co zkomplikovalo natáčení oblíbené komedie Drahé tety a já?

Nečekané těhotenství i pořádná facka! Co zkomplikovalo natáčení oblíbené komedie Drahé tety a já?
Zdroj: TV Nova

Když bylo natáčení nezapomenutelné komedie Drahé tety a já zhruba v polovině, přišel nečekaný šok. Jedna z hereček totiž zjistila, že je těhotná!

V nezapomenutelném filmu Drahé tety a já se v hlavních rolích objevila Nataša Gollová, Eva Svobodová, Iva Janžurová či Jiří Hrzán. Zdeněk Podskalský tuto oblíbenou komedii natočil roku 1974. Ani tomuto klenotu se nevyhly některé klasické filmové chyby! Čeho jste si ve snímku určitě nikdy nevšimli? A jaké zajímavosti provázely natáčení?

 

ZAJÍMAVOSTI:

1. Iva Janžurová byla v době natáčení na mateřské dovolené s tehdy dvouroční holčičkou Sabinou, pracovní nabídky však neodmítala. Zhruba v polovině natáčení herečka zjistila, že je opět těhotná. Zachovala se ovšem jako velký profesionál a celý film i přesto dotočila!
 

2. Iva Janžurová poprvé ve filmu hrála se svými vlastními vlasy. Měla je dlouhé, což většině filmařů vůbec nevyhovovalo.
 

3. Jan Skopeček, který ztvárnil postavu manžela záletné hostinské (Miriam Kantorková), ji měl v jedné ze scén za úkol zfackovat, což pro něj nebylo vůbec jednoduché. Snažil se jí proto dát hned tu první facku pořádnou, aby se to nemuselo točit znovu, což se herci opravdu povedlo. Miriam poté dokonce brečela, později však Skopečkovi poděkovala, že to zvládli hned napoprvé.
 

4. Vyloupená spořitelna se nachází ve Vlachově Březí. Dále se natáčelo v Českých Budějovicích (scéna, kdy teta prochází okolo kašny) a také na Strakonicku.

Galerie

5. Během natáčení scénky, kdy Gollová se Svobodovou táhnou vozík, krásně svítilo sluníčko. Najednou se ale z ničeho nic spustil obrovský liják. Paradoxně to bylo pouze na místě, kde se natáčelo. Herečky byly úplně mokré, tudíž je štáb okamžitě odvezl, osušil a muselo se čekat, až se zase udělá hezky.
 

6. Režisér Zdeněk Podskalský scénář často měnil a přepisoval přímo na místě.
 

7. Jan Faltýnek si zde zahrál strážmistra VB, později ve filmu Dým bramborové natě ztvárnil už podporučíka VB.
 

8. Nataša Gollová a Eva Svobodová se setkaly již za války v komedii Roztomilý člověk. Společně také působily v Městských divadlech pražských a pojilo je i celoživotní přátelství.

 

Chyby ve filmu Drahé tety a já:

1, V závěru filmu, kdy jede Michal (Jiří Hrzán) autem naposledy k tetám a cestou si zpívá, je při pohledu čelním sklem možné vidět, že projíždí vesnicí. Při pohledu z profilu auta je však za okny vidět příroda.

2, Když jde Andělka (Eva Svobodová) do drogerie, pan drogista (Svatopluk Beneš) dává na dveře cedulku s nápisem „Jsem ve skladě“. Po pár minutách tam už ale cedulka není.

3. Ve scéně, kdy vchází Fanynka (Nataša Gollová) na poštovní úřad, je na protějších dveřích přes chodbu logo Jednota a nápis Restaurace. Při příchodu Michala (Jiřího Hrzána) je na nich jen logo Jednoty.

 

Oblíbenou českou komedii Drahé tety a já můžete sledovat v neděli 12. listopadu od 16:25 na TV Nova.

 

Nepřehlédněte:

Zajímavosti o filmu Zítra vstanu a opařím se čajem: Sebevražda, poslední role a natáčení v metru

TOP 6 zajímavostí filmu TRHÁK: Autoři měnili obsazení hlavní role. Košem jim dal nejslavnější český zpěvák!

Zajímavosti z filmu LÉTO S KOVBOJEM: Z osmiletého klučiny dnes vyrostl svůdník. Poznali jste ho?

Sdílet

Nejnovější videa

Články