Natáčení Babovřesek narušila přírodní katastrofa! Kde byl filmový štáb na několik dní uvězněn?

Vznik filmu Babovřesky 2 doprovázely nejrůznější komplikace. Chvílemi to skoro vypadalo, jako kdyby osud sám nechtěl, aby snímek vznikl. Co se během natáčení dělo?

Bláznivé komedie diváky zkrátka baví, zvláště pak ty od režiséra Zdeňka Trošky. V roce 2013 byl uveden snímek Babovřesky. Příběh obyvatel jihočeské vesnice, kteří se dostávají do nejrůznějších humorných situací, nalákal do kin statisíce diváků. Tvůrci zřejmě filmu předvídali velký úspěch dávno před samotnou premiérou, neboť práce na pokračování byly zahájeny již v průběhu jeho natáčení. 

FOTO:  TV Nova

Druhý díl začíná ve chvíli, kdy Babovřesky navštíví mladí hokejisté, kteří přijeli za svým kamarádem a spoluhráčem. Vesnické drbny jsou opět v pozoru! Horáčková se chce pomstít starostovi, kvůli kterému přišla o místo tajemnice na místním úřadě, a do toho všeho do vsi přichází „krajský“ kontrolor. Zdá se tedy, že bude o zábavu postaráno!

Druhý, a neméně úspěšný, díl doprovázely během jeho vzniku dost kuriózní příhody. Co se dělo?

1. Obec Žabovřesky, kde se drtivá většina filmu natáčela, se nachází v oblasti, která byla v roce 2013 zasažena povodněmi. Kvůli nim muselo být natáčení na několik dní pozastaveno.

2. V důsledku povodní byl celý štáb, včetně herců a režiséra, uvězněn několik dní v Netolicích.

3. Filmový kostel nestál v Žabovřeskách. Nachází v Pištíně nedaleko Zlivu. Natáčeny byly pouze exteriéry, interiéry kostela byly natáčeny jinde. Pištínský farář měl ve filmu dostat roli faráře, ale jelikož se měl jmenovat Vylízal, ve filmu se neobjevil – a filmovému štábu dokonce ani nepovolil vstup do kostela.

A nyní několik dalších zajímavostí!

1. Tvůrci v čele s režisérem Zdeňkem Troškou objeli v rámci předpremiéry filmu 13 českých měst!

2. Po boku Veroniky Žilkové se ve filmu objevila i její skutečná dcera Agáta Hanychová a manžel Martin Stropnický.

3. Kde všude se film natáčel? Čtvrtina filmu byla natočena v Žabovřeskách u Českých Budějovic, titulní vesnici filmu. Nazáčelo se ale i v jihočeských Holašovicích u Koloniálu a na horní části návsi. Mezi další obce, které filmaři objeli, patří České Budějovice, Záboří nebo Dříteň.
 

Bláznivou komedii Babovřesky 2 můžete sledovat v sobotu 30. 10. 2021 od 20:20 na Nově!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady