Proč byl oblíbený animák Madagaskar na Madagaskaru zakázán? Důvod je naprosto směšný!

Proč byl oblíbený animák Madagaskar na Madagaskaru zakázán? Důvod je naprosto směšný!
Zdroj: Archiv TV Nova

Proč byl na Madagaskaru oblíbený animák dlouhou dobu zakázán? A které oblíbené postavy se v něm původně vůbec neměly objevit?

Čtveřice kamarádů – zebra Marty, lev Alex, žirafa Melman a hrošice Glorie – žije v zoologické zahradě v New Yorku. Zvířata žijí v přepychu a návštěvníci je doslova zbožňují! Mají všechno, na co se jen mohou vzpomenout... Kromě svobody. Marty ale chce od života víc, a proto, když slaví narozeniny, přeje si opustit Zoo a žít v divočině. A narozeninová přání mají kouzelnou moc – stávají se skutečností...

Jak zvládnou život v divočině? A dokážou i přes veškeré nesnáze zůstat pohromadě a zachovat své přátelství?

TOP 10 ZAJÍMAVOSTÍ animáku Madagaskar!

1. Lev, zebra, žirafa ani hroch ve skutečnosti v newyorské Central Park Zoo vůbec nejsou. Ale tučňáci v newyorské Zoo opravdu žijí a jsou to opravdovými celebritami-

2. Během celého filmu se Melmanovi mění délka krku podle toho, jak to zrovna potřebuje. 

FOTO:  Archiv TV Nova

3. O roli hrošice Glorie měly zájem hollywoodské zpěvačky Madonna, Jennifer Lopez a Gwen Stefani. Roli nakonec dostala herečka Jada Pinkett Smith (manželka Willa Smitha). 

4. I ostatním zvířecím hrdinům propůjčily své hlasy slavné holywoodské hvězdy – lva Alexe namluvil Ben Stiller, zebru Marty herec Chris Rock a žirafu Melmana David Schwimmer. Krále Jelimána namluvil a nazpíval americký herec a komik Sacha Baron Cohen. V českém dabingu Alexe namluvil Filip Blažek, Martyho Filip Švarc, Melmana Václav Vydra a Glorii Miroslava Pleštílová. Svéráznému lemuřímu králi Jelimánovi propůjčil svůj hlas Pavel Šrom.
 

5. V původní verzi scénáře existovala skupina aktivistů za práva zvířat, která je vypustila na svobodu.

6. Na soundtracku se podílel také známý hollywoodský skladatel Hans Zimmer, který má mimo jiné Oscara za nejlepší hudbu v animovaném filmu Lví Král.
 

 7. Tučňáci z Madagaskaru se z druhořadých postav stali opravdovými hvězdami a získali dokonce větší oblibu než ústřední čtveřice. Hláška „Úsměv a mávat, hoši!“ téměř zlidověla. I přesto ale v původní verzi scénáře vůbec nebyli! Akční tučňáky vymyslel jeden z režiséru Eric Darnell pro projekt s názvem Rockumentary, který však nikdy nebyl dokončen. Poté, co scenáristi odstranili z příběhu aktivisty za práva zvířat, Eric nabídl, aby ústřední čtveřici pomáhali právě tučňáci – hodně totiž chtěl, aby tyto postavičky spatřily světlo světa. A stalo se! Nakonec tučňáci získali takovou oblibu diváku, že o nich byl natočen dokonce animovaný seriál i celovečerní film.

FOTO:  Archiv TV Nova

8. Na Madagaskaru byl animák dlouhodobě zakazován kvůli tomu, že král Jelimán nápadně připomínal některé místní diktátorské státníky, kteří získali moc během státních převratů. 
 

9. Lemuřím palácem je letadlo Lockheed Model 10 Electra. Přesně v tomto letadle americká letkyně Amelia Mary Earhart jako první žena přeletěla Atlantský oceán. Během svého letu přes Tichý oceán záhadně zmizela někde v blízkostí Madagaskaru. Její tělo ani letadlo nikdy nebyly nelezeny.

10. V animáku najdete spoustu odkazů na kultovní hollywoodské snímky – sen lva Alexe o steacích odkazuje na film Americká krása; scéna, kde Alex stojí na vysokém kameni nad ostatními zvířaty, je odkaz na film Lví král a scény s budováním a ničením Sochy svobody odkazují na filmy Ztroskotanec a Planeta opic.

Galerie

Animovaný film Madagaskar sledujte v pátek 6. října od 20:00 na Nova Cinema nebo v neděli 8. října od 10:10 na TV Nova!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP 10 zajímavostí z oblíbeného animáku Auta 2: Který legendární český vůz se tam objevil?

Kdo dabuje postavičky ve filmu Čtyřlístek ve službách krále? Ta herecká jména vám vyrazí dech

SOUBOJ ANIMÁKŮ: Který kreslený film je pro vás ten NEJ? Hlasujte!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady