DERNIÉRA SLAVNÉHO HERCE: Jak smrt hlavní hvězdy filmu ohrozila natáčení?

DERNIÉRA SLAVNÉHO HERCE: Jak smrt hlavní hvězdy filmu ohrozila natáčení?
Zdroj: Oficiální zdroj

Snímek z roku 2008, Temný rytíř, je mnoha kritiky hodnocen jako jeden z nejlepších superhrdinských filmů. Velkolepá podívaná, která studio Warner Bros. vyšla na bezmála 4,5 miliardy korun, se stala kasovním trhákem a studiu se investice vrátila téměř šestkrát. Zároveň šlo o poslední dokončenou filmovou roli slavného Heatha Ledgera.

Postava Jokera, hlavního záporáka drtivé většiny komiksů a filmů z batmanské série, se mezi fanoušky těší obrovské popularitě. Když krátce před natáčením snímku Temný rytíř režisér Christopher Nolan veřejnosti oznámil, že právě tato postava bude ztvárněna hercem Heathem Ledgerem, fanoušci zuřili. Tvrdili, že se hvězda dramatu Zkrocená hora na postavu Jokera nehodí a nemá na to, aby dosáhla bravurního hereckého výkonu Jacka Nicholsona, který si Jokera zahrál v jednom z batmanových příběhů z roku 1989.

FOTO:  Profimedia


Heath Ledger byl v průběhu natáčení, dne 22. ledna 2008, sedm měsíců před uvedením filmu, nalezen mrtvý ve svém newyorském bytě. Herec trpěl často depresemi a úzkostmi, proto se zpočátku lidé domnívali, že šlo o sebevraždu. Nakonec se vyšetřovatelé shodli na hercově nešťastném a neplánovaném předávkování v důsledku kombinace několika léků, primárně antidepresiv.


Fanoušci série dostali strach o vznik filmu, ovšem pár dní po ohlášení Ledgerovy smrti vydal režisér snímku zprávu, která veřejnosti sdělila, že jsou všechny Jokerovy scény dotočeny.


Heath Ledger získal po své smrti za účinkování v Temném rytíři celkem 32 ocenění, včetně Oscara za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli a Zlatého Glóbu. Diváci i přes své počáteční nářky milovali Ledgerovo ztvárnění ikonické postavy Jokera a dokonce křičeli, že se jedná o absolutně nejlepší herecký výkon v této roli. Už bylo pozdě. Herec nikdy neměl možnost se dozvědět, jak moc předčil očekávání diváků a jak moc ho v roli Jokera publikum milovalo.
 

Postavu Jokera v podání Heatha Ledgera si můžete připomenout v neděli 8. října ve 20 hodin na Nova Cinema.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

BATMAN ZAČÍNÁ: Kdo měl původně hrát hlavní roli? S touto volbou byste asi spokojení nebyli!

18 MRTVÝCH! Některé statistiky filmu Batman se vrací nahání hrůzu. Máte strach už nyní?

 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady