JAK BÁSNÍCI NEZTRÁCEJÍ NADĚJI: Proč Veverka natáčela ve spodním prádle a jakou roli ztvárnil producent Šmídmajer?

JAK BÁSNÍCI NEZTRÁCEJÍ NADĚJI: Proč Veverka natáčela ve spodním prádle a jakou roli ztvárnil producent Šmídmajer?

Mezi nejoblíbenější české komedie patří zajisté populární Básníci. A to i jejich čtvrtý díl. Proč Veverka natáčela milostnou scénu ve spodním prádle a ne nahá? A jakou postavu ztvárnil producent Šmídmajer? To a další zajímavosti najdete uvnitř článku.

Čtvrtý díl Jak básnící neztrácejí naději reflektuje život Štěpána, kterému zemřela matka a on se rozhoduje, co dál. Pracuje jako záchranář, vztah z Ute mu zevšedněl a navíc se k němu nastěhoval kamarád Kendy, který se rozvádí. Vše se změní dnem, kdy Štěpán potká v lékárně sympatickou Aničku.V životě se mu daří a nastoupí jako ředitel nemocnice, který však záhy rezignuje, když zjistí, že narazil na zkorumpovanou síť podvodníků a politiků.Vrací se tedy ke své původní práci záchranáře, která mu dává smysl. Rozchází se i s Ute a náhodným nedorozuměním mu ze života zmizí i Anička, tu se však okamžitě vyráží hledat.

Film zobrazuje hlavní postavy, které se postupem času mění. Naštěstí si i přes životní neshody stále zachovaly smysl pro humor, dokonce i své sny. Jaké jsou největší zajímavosti filmu?

 

1. Celý film si vydělal už 36 643 102 korun a shlédlo ho 409 488 diváků.


2. Herečka Michaela Badinková se musela obarvit na zrzavo, protože to chtěl režisér. Podle jeho vize měla Veverka vypadat jako Nicole Kidman.


3. Řidičem sanitky se stal skutečný záchranář ZSS HMP, Mr. Michal Petrus. Zároveň držel i odborný dohled nad celým natáčením z pozice zdravotníka. Nadaboval ho však Jiří Kvasnička.


4. Lukáš Vaculík obsadil roli Karase až na poslední chvíli. Původně byla role napsána opět pro herce Ondřeje Vetchého, který však těsně před začátkem natáčení paté série odmítl.


5. Michaela Badinková byla vybrána do hlavní role na konkurzu pouze týden před začátkem natáčení. Navíc přišla o hodinu později, protože měla ještě jiný konkurz. Herečka mohla být vděčná pouze svému učiteli Borisovi Rössnerovi, který ji osobně komisi doporučil, a proto ji toto zpoždění tolerovala.


6. Leoš Mareš své veškeré scény natočil za 5 dní.


7. Pavel Kříž, který si zahrál hlavní mužskou roli Štepána Šafránka, jezdil v autě Mazda 323.

FOTO:  Nova.cz


8. Michaela Badinková alias Veverka se při natáčení své první erotické scény natolik styděla, že jí režisér povolil natáčet ve spodním prádle.


9. Ve filmu si zahrál i produkční Miloslav Šmídmajer. Ztvárnil muže, který si v lékárně kupuje Panadol.


10. Film se natáčel v nemocnici na Kladně.

 

Jak básníci neztrácejí naději můžete sledovat TV Nova v neděli 8.10. od 17:00 hodin.

 NEPŘEHLÉDNĚTE:

 

Sdílet

Nejnovější videa

Články