BATMAN ZAČÍNÁ: Kdo měl původně hrát hlavní roli? S touto volbou byste asi spokojení nebyli!

BATMAN ZAČÍNÁ: Kdo měl původně hrát hlavní roli? S touto volbou byste asi spokojení nebyli!
Zdroj: oficiální zdroj

Hříchem prolezlé Gotham City nutně potřebuje svého hrdinu! Jak se zrodil kultovní Batman? A kdo si málem zahrál hlavní roli místo Christiana Balea? Čtěte!

Batman začíná. Příznačný název filmu diváky zavádí na samotný začátek cesty Bruce Wayna, osiřelého dědice multimiliardového majetku. Počátek jeho cesty doprovází hluboká zášť, kterou posléze úspěšně přetaví v touhu postavit se okolnímu zlu. A tehdy si nasadí masku...

Co jste o filmu nevěděli:

1. Christopher Nolan režíroval film hlavně proto, aby mohl později díky získané důvěře producentů natočit Počátek (2010), který měl v hlavě celých 10 let.

2. Pro výrobu batmobilu se režisér Nolan inspiroval tvarem kokpitu amerického bojového letounu Lockheed P-38 Lightning. Celá replika funkčního modelu pak byla vytvarována pomocí tzv. Styrofoam, neboli pěny na bázi polystyrenu. Poháněl jej motor Chevy V8 o obsahu 5,7 litru. V dalších pokračováních byl použit stejný model.

3. Christian Bale (Bruce Wayne) se v mnohých scénách nechal zaskakovat dablérem. Tomu ale nebylo dovoleno řídit Batmobil.

FOTO:  oficiální zdroj

4. Komiksoví geekové vypočítali sumu potřebnou k tomu, aby se někdo stal Batmanem. Získali částku 600 000 eur. Zahrnuje vlastnictví Batmobilu, potřebných technologií, trénink bojových umění nebo neodmyslitelného osobního asistenta – komorníka.

5. Na otázku: „Jaké to je, řídit Tumbler?“ odpověděl Christian Bale: „Je to tak hlasité, asi jako když vám Ozzy Osbourne křičí do ucha.“

6. Režisér Christopher Nolan původně vůbec nezamýšlel dát Scarecrowovi (Cillian Murphy) masku. Až scénarista David S. Goyer ho přiměl rozhodnout jinak.

7. Během filmu řekne Batman (Christian Bale): „It’s hot, dark and sweaty and it gives me a headache.“  V překladu: „Je v tom vedro, temno, potím se a bolí mě z toho hlava.“ Tuto hlášku si později nechala dát část filmového štábu jako nápis na pracovní trička.

8. Slovo „Batman“ zazní za celý film pouze 10krát.

9. Fiktivní žebříček časopisu Forbes v roce 2006 zařadil Bruce Wayna (Christian Bale) na 7. místo nejbohatších fiktivních postav se jměním ve výši 6,8 miliardy amerických dolarů. Na prvním místě se umístil Strýček Skrblík.

Galerie

10. Jedním z hlavních kandidátů pro roli Batmana byl Ashton Kutcher, kterého prosazovalo studio. Režisér Christopher Nolan touto volnou však nebyl nadšený.

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

BOHÉMSKÝ BOJOVNÍK: Ve filmu Vikingové si zahrál jednu z hlavních rolí český herec. Víte, o koho jde?

VELKÁ PREMIÉRA: Zbrusu nový seriál míří na obrazovky televize Nova! Bude plný hvězd a záhad

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady