UPŘÍMNOU SOUSTRAST! Ve věku 88 let zemřela legendární herečka Květa Fialová

UPŘÍMNOU SOUSTRAST! Ve věku 88 let zemřela legendární herečka Květa Fialová
Zdroj: Profimedia

Českou kinematografii zasáhla další smutná zpráva – ve věku 88 let zemřela legendární herečka Květa Fialová. Upřímnou soustrast!

Barová zpěvačka z Limonádového Joea, uhrančivá Tornádo Lou, hraběnka z komedie Adéla ještě nevečeřela nebo Šarlota z Účastníků zájezdu. To je jen několik málo rolí, díky kterým si diváci oblíbili herečku Květu Fialovou. Herečka už nějaký čas nenatáčela, v posledních letech žila v léčebně pro dlouhodobě nemocné, kde bojovala s Alzhaimerovou chorobou, trápily ji také časté potíže se srdcem. Před týdnem byla převezena na kardiologii s vážnými srdečními potížemi, dnes svůj boj prohrála. O úmrtí informovala Česká televize, které to potvrdila dcera Květy Fialové, Zuzana Hášová.


Galerie

 

Slovenská rodačka Květa Fialová vystudovala brněnskou JAMU, prošla postupně několika oblastními scénami a od konce 50. let, zprvu ještě za éry Jana Wericha, působila v Divadle ABC. Hostovala zde ještě po svém odchodu v roce 1990. Před kamerou debutovala koncem 40. let. Stala se Marjánkou v pohádce Dařbuján a Pandrhola nebo Florindellou v Princezně se zlatou hvězdou, hrála vinohradskou vražedkyni či svůdnou andělíčkářku v seriálu Hříšní lidé města pražského. Často dostávala role šlechtičen, včetně parodie Fantom Morrisvillu.


Komedie byly vůbec její doménou, včetně slavných představení her Jezinky bezinky nebo Harold a Maud. Následně přirozeně, s postupem věku, přešla do rolí babiček, třeba ve filmu S tebou mě baví svět nebo dojemně zmatenou dámu v Účastnících zájezdu. Posledním českým seriálem, kde si zahrála, byl Gympl s (r)učením omezeným na TV Nova.

 

Květa Fialová zemřela jen den po další legendě českého filmu – v pondělí 26. 9. podlehl následkům zranění způsobených pádem z Karlova mostu vynikající český herec Jan Tříska. Bylo mu 80 let.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:
POSLEDNÍ SERIÁLOVÁ ROLE Jana Třísky: Podívejte se, jak se rozloučil s televizními diváky

TRAGICKÝ OSUD: Zemřela hvězda filmu Sám Doma! Našli ho mrtvého v hotelovém pokoji

Sdílet

Nejnovější videa

Články