TOP 10 zajímavostí z oblíbeného animáku Auta 2: Který legendární český vůz se tam objevil?

TOP 10 zajímavostí z oblíbeného animáku Auta 2: Který legendární český vůz se tam objevil?
Zdroj: Walt Disney Pictures

Kdo by si nepamatoval druhé pokračování oblíbené animované série o mluvících autech. V druhém díle je závoďák Blesk McQueen, kterého v originálním znění nadabovala hollywoodská hvězda Owen Wilson, pozván na celosvětový závod World Grand Prix. Nechybí ani jeho věrný přítel Bourák, který mu úpěnlivě dopomáhá k vítězství. Víte, který legendární vůz české výroby se ve filmu objevil?

Animovaná komedie Auta 2 patří stejně jako první díl k filmům, u kterých se zabaví celá rodina. Závodní automobil Blesk McQueen a odtahový vůz Bourák - to jsou hlavní postavy, ačkoliv na čtyřech kolech, a společně se pouští do dalšího velkého dobrodružství. Zatímco Blesk McQueen závodí v celosvětového šampionátu Grand Prix, jeho společník Bourák se účastní mezinárodní špionáže. V tomto článku vám přinášíme 10 zajímavostí, které jste o filmu určitě nevěděli!

TOP 10 zajímavostí filmu Auta 2:

1. Auta 2 jsou vůbec prvním filmem studia Pixar, který nezískal ani jednu nominaci na udělování cen Akademie.

2. Na začátku filmu jede Bourák po legendární dálnici Route 66. V této scéně si lze na ceduli kina povšimnout nápisu „The Incredimobiles“. Jedná se o narážku na další film od Pixaru Úžasnákovi (2004).

3. Tím odkazy na další filmy z dílny Pixaru nekončí. McQueenovy pneumatiky jsou pojmenovány po Buzz Rakeťákovi (Buzz Lightyear), který vystupuje ve filmu Toy Story: Příběh hraček (1995).

FOTO:  Walt Disney Pictures

4. U odkazů ještě zůstaneme. Během závodu v Anglii můžeme v hledišti zahlédnout ceduli s nápisem „Lassetyre“. Málokoho by napadlo, že se jedná o odkaz na režiséra filmu, Johna Lassetera.

5. John Lasseter přišel na nápad k příběhu druhého dílu během svého evropského turné propagující ten první.

6. Poněkud smutnou zajímavostí je fakt, že se jedná o poslední film Pixaru před úmrtím jeho spoluzakladatele Steva Jobse.

7. Závodní trať ve filmovém městě Porto Corsa je založena na závodní dráze v Monaku. Samotné město je inspirováno letovisky Nice a Portofino.

Galerie

8. Vzhled nepřátelských vojenských lodí je založený na skutečných lodích, které slouží americkému námořnictvu.

9. Ve filmu se objeví loď jménem Crabby. Jejího dabingu se zhostil Sig Hansen, který je kapitánem skutečné lodi Northwestern s označením ADFG 29962 (Alaska Department of Fish and Game). Loď navíc dostala jméno dle svého skutečného účelu, tedy lovu krabů.

10. Ačkoliv jde o americký snímek, objevil se v něm vůz české výroby. Mohli jsme ho vidět jako jedno z aut po boku britské královny a jedná se o legendární Tatru 87 Tatraplán.


Film auta 2 můžete sledovat v pátek 22. 9. od 20:00 na Nova Cinema.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP 10 filmu Kameňák: Jak se do filmu dostala stará Kropáčková? A jak dnes vypadá malý Pepíček?

CHYBY A ZAJÍMAVOSTI filmu Wild Wild West: Prohřešky proti historii i životní chyba Willa Smithe!

ZAJÍMAVOSTI Z NATÁČENÍ filmu Války světů: Kolik lidí zemřelo přímo před kamerou?

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady