CHYBY A ZAJÍMAVOSTI filmu Wild Wild West: Prohřešky proti historii i životní chyba Willa Smithe!

CHYBY A ZAJÍMAVOSTI filmu Wild Wild West: Prohřešky proti historii i životní chyba Willa Smithe!
Zdroj: Warner Bros

Wild Wild West je komedie s úctyhodným rozpočtem. Tyto zajímavosti z natáčení jste rozhodně netušili! Proč účinkování v tomto filmu Will Smith později hořce litoval?

Píše se rok 1869 a v Americe právě skončila Občanská válka. Klidný život je ale v nedohlednu – zemi terorizuje generál McGrath přezdívaný Řezník z New Liberty. Snaží se ho dopadnout černošský vládní agent, hrdina občanské války James West i svérázný šerif a vynálezce Artemus Gordon. Generál však oběma agentům unikne. A jako by to bylo málo, unese věhlasného vědce Escobara. Prezident Spojených států Ulysses Simpson Grant proto oběma agentům nařídí, aby spolupracovali a zjistili, kam a proč McGrath americké vědce unáší.

Spolupráce však není jednoduchá: zatímco West je mužem akce, co nejprve střílí a pak se ptá, Gordon je jeho pravým opakem – nejprve analyzuje a teprve potom zcela promyšleně jedná. Zvládnou najit společnou řeč a nebezpečného zločince dopadnout?
 

TOP 10 zajímavostí filmu Wild Wild West:

1. Všimli jste se elektrického vedení a elektrických žárovek? Jsou všude – v Bílém domě, ve vlaku, v saloonu...Děj filmu se ale odehrává v roce 1869, což bylo dlouho před tím, než se začalo svítit elektřinou.

2. Počátkem 90. let pracoval režisér Kevin Smith na scénáři chystaného filmu o Supermanovi. Nakonec tento projekt opustil, aby se mohl věnovat snímku Wild Wild West.

3. Je to k nevíře, ale kvůli tomuto snímku odmítl Will Smith roli Nea v legendárním filmu Matrix. Později toto své rozhodnutí označil za největší chybu ve své kariéře.

FOTO:  Warner Bros

4. Komedie obsahuje mnoho odkazů na legendární snímky, například Tarantula (1955), Dr. No (1962), nebo snímku Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980).

5. Celkový rozpočet filmu činil 170 milionů dolarů, což z něj tehdy udělalo nejdražší film společnosti Warner Bros.

6. Postavu Kevina Klinea měl původně ztvárnit George Clooney, ten nakonec roli odmítl s tím, že je na něj příliš „vedlejší“.

7. Herec Kenneth Branagh ztvárnil hlavního padoucha, který je fyzicky postižený – nemá nohy. Z vozíku, kde musel sedět vkleče, aby mu nebyly vidět nohy, musel každých deset minut vstát a projít se po place. Dělal to proto, aby se mu zlepšil krevní oběh v nohách.

FOTO:  Warner Bros

8. Diváci, kteří film viděli na testovacích projekcích, si nebyli jisti, zda jde nebo nejde o komedii. Filmaři se proto rozhodli dotočit několik humorných scén, které pak byly vloženy do filmu.

9. Všechny pojízdné parní lokomotivy ve filmu „zahrála“ jedna jediná lokomotiva – William Mason z roku 1856.

FOTO:  Warner Bros

10. Americký prezident Ulysses Simpson Grant ve skutečnosti nebyl na slavnostním otevření železnice ve statě Utah.

Galerie

Film Wild Wild West můžete sledovat tuto sobotu 16. září od 20:00 na Nova Cinema nebo v repríze v neděli 17. září od 11:00!


NEPŘEHLÉDNĚTE:

SKRYTÁ IDENTITA: Jeden z herců odmítl dodržovat scénář! Jenže mu to prošlo... Všimli jste si?

ZAJÍMAVOSTI Z NATÁČENÍ filmu Války světů: Kolik lidí zemřelo přímo před kamerou?

Sdílet

Nejnovější videa

Články