Nestyda Jiří Macháček: Došlo k milostnému vzplanutí i mimo plac? A kdo si ve filmu zahrál sám sebe?

Nestyda Jiří Macháček: Došlo k milostnému vzplanutí i mimo plac? A kdo si ve filmu zahrál sám sebe?
Zdroj: Archiv TV Nova

Stává se, že jiskření mezi dvěma herci se prolne i do skutečného života. Jak to ale bylo s hercem Jiřím Macháčkem a krásnou slovenskou herečkou maďarského původu Vicou Kerekes během natáčení Nestydy?

Na první pohled se zdá, že čtyřicátník Oskar (Jiří Macháček) vede opravdu úspěšný a spokojený život. Pracuje jako moderátor televizní předpovědi počasí, těší se divácké popularitě a jeho manželství s rozhlasovou moderátorkou Zuzanou (Simona Babčáková), s níž má čtyřletého Jakuba, vypadá ukázkově. Je ale ve skutečnosti šťastný? Nikoliv! Doléhá na něj krize středního věku – má pocit, že si příliš neužil a že je uvězněn ve stereotypním manželství. A tak vyšle manželku na dovolenou a zfalšuje předpověď počasí, aby tam zůstala co nejdéle. Začne milostný vztah s pohlednou slečnou, co jim dělá chůvu (Vica Kerekes). Jeho lži se ale provalí – manželka ho vyhodí z bytu a vedení televize zase z práce. Teď je volný a může si dělat co chce. Je to ale opravdu to, co hledal?
 

V dalším zfilmování románu Michala Viewegha se představí mnoho českých i slovenských herců, ale také řada známých moderátorů. Kteří to jsou? A opravdu došlo k milostnému vzplanutí mezi Jiřím Macháčkem a Vicou Kerekes?

1. Jan Hřebejk uvažoval při obsazení hlavní ženské role i o Tatianě Pauhofové. Při castingu na roli slovenské svůdnice zjistil, že obě herečky jsou zrzky. Po několika hodinách zkoušení se nakonec rozhodl pro Vicu Kerekes (v titulkách je uvedeno její vlastní jméno Eva Kerekesová).

2. Vica Kerekes přijela na natáčení z Maďarska. V tu chvíli z celého štábu znala jenom režiséra. A hned první den na ni čekalo natáčení erotické scény.

3. Snímek je již čtvrtou spoluprácí herce Jiřího Macháčka a režiséra Jana Hřebejka.

FOTO:  Archiv TV Nova

4. Malé cameo si ve filmu střihl i autor knižní předlohy Michal Viewegh. Můžeme ho vidět hned na začátku filmu, když se míjí s Oskarem ve dveřích.

5. Emília Vašáryová v roli Nory zpívá hlasem Hany Hegerové. Ta si však ve filmu zahrála taky – samu sebe!

6. Před mnoha lety Jan Hřebejk natočil portrét Michala Viewegha pro dokumentární cyklus GENUS. Padli si do oka a na vzájemnou spolupráci pomýšleli dlouhou dobu.

7. Jan Hřebejk se snažil dodat svému filmu autentičnosti tím, že do něj obsadil skutečné televizní a filmové hvězdy – v televizní redakci se Oskar potkává se skutečnými rosničkami (Petra Voláková, Karla Mráčková) i známé moderátory (Ester Janečková, Přemek Podlaha, Halina Pawlowská). Ve filmu hraje sám sebe kromě Hany Hegerové také Karel Gott.

FOTO:  Archiv TV Nova

8. Po premiéře filmu se v bulváru hodně psalo o údajném románku Jiřího Macháčka a Vici Kerekes, což se ale nikdy nepotvrdilo.

9. Jan Hřebejk společně s hercem Jiřím Macháčkem se rovněž podílel na konečné podobě scénáře a Michal Viewegh valnou většinu jejich nápadů schválil.

10. Michal Viewegh patří v současnosti nejen k nejčtenějším českým autorům, ale je také reokrdmanem co do počtu zfilmování. Podle jeho předloh vzniklo celkem devět filmů – Báječná léta pod psa a Výchova dívek v Čechách (1997), Román pro ženy (2004), Účastníci zájezdu (2006), Nestyda (2008), Případ nevěrné Kláry (2009), Román pro muže (2010), Anděle všedního dne (2014) a Vybíjená (2015). Jako scénarista se podílel na dvou dalších filmech – Definice lásky a Svatá čtveřice (oba filmy z roku 2012).

GalerieKomedii Nestyda můžete sledovat již tuto neděli 17. září od 22:00 na TV Nova!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

PIKANTNOSTI Z NATÁČENÍ Jak se zbavit nevěsty: Tajná svatba, kolaps na place i striptýz!

TOP CHYBY slavného Discopříběhu: Mizející čepice i popletená geografie! Všimli jste si?

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady