SKRYTÁ IDENTITA: Jeden z herců odmítl dodržovat scénář! Jenže mu to prošlo... Všimli jste si?

SKRYTÁ IDENTITA: Jeden z herců odmítl dodržovat scénář! Jenže mu to prošlo... Všimli jste si?
Zdroj: Archiv TV Nova

Herci během natáčení často improvizují – působí pak přesvědčivěji a zajímavým způsobem to zpestří scénář. Když ale Jack Nicholson během natáčení vytáhl na Leonarda Dicapria zbraň, celý štáb trnul hrůzou! Jak to dopadlo?

Děj filmu Skrytá identita se odehrává v Bostonu v Massachusetts, kde šéf irského gangu Francis "Frank" Costello pošle svého nejbližšího přítele Colina Sullivana k massachusettské státní policii, aby pro něj dělal informátora. Ve stejné době policie vyšle tajného agenta Billyho Costigana, aby se infiltroval do gangu Franka Costelly. Ve chvíli, kdy si obě strany uvědomí, co se děje, každý z těchto agentů se snaží co nejrychleji odhalit pravou identitu toho druhého. K tomu všemu nečekaně vyjde najevo, že v systému je další hráč, který hraje na obě strany.
 

Jen málo filmů se dokáže pochlubit tak hvězdným obsazením, jako má Skrytá identita. Šéfa bostonské mafie Franka Costella ztvárnil Jack Nicholson, jeho pobočníka Colina Sullivana zahrál Matt Damon. Roli policisty v utajení se ujal Leonardo DiCaprio a objevili se také Mark Wahlberg, Alec Baldwin a Martin Sheen.
 

Jaké to je, točit s tolika hvězdami najednou? Kde trávil několik měsíců před natáčením Matt Damon? A proč uprostřed jedné scény vytáhl Jack Nicholson na Lea DiCapria zbraň? Čtěte TOP 10 ZAJÍMAVOSTÍ FILMU Skrytá identita!
 

1. Martin Scorsese získal Oscara za režii poprvé po předcházejících pěti nominacích. Když při udělování cen slyšel své jméno, poprosil moderátora, ať obálku raděj přečte ještě jednou. 

FOTO:  Archiv TV Nova

2. Původně se film měl točit v Bostonu, kde se příběh odehrává. Ale kvůli daňovým úlevám se podstatná část filmu nakonec točila v New Yorku, protože byl pro producenty výhodnější.
 

3. Skrytá identita je třetím filmem, ve kterém při zobrazování organizovaného zločinu použil Martin Scorsese píseň Gimme Shelter od Rolling Stones. Před tím už zazněla v jeho filmech Mafiáni (1990) a Casino (1995).

4. Při natáčení měl Jack Nicholson pocit, že rozhovor Billy a Franka nepůsobí dost hrozivě. Další den si s sebou na plac vzal svou osobní zbraň, kterou pak při natáčení nečekaně vytáhl, aby Leonarda DiCapria vylekal. Povedlo se – překvapil totiž nejen jeho, ale i celý štáb včetně režiséra Martina Scorseseho. Leonardo pak prohlásil, že to byl jeden z nejpamětihodnějších zážitků v jeho herecké kariéře.

FOTO:  Archiv TV Nova

5. Film Skrytá identita je teprve druhým remakem, který kdy získal Oskara za nejlepší film. Prvním byl film Ben Hur.


6. Film drží rekord v získání Oscara za nejlepší film s nejvyšším výskytem slova fuck. Ve filmu zazní v různých modifikacích celkem 237x, tedy přibližně 1,5x za minutu.


7. Herec Matt Damon přípravu na svou roli pojal opravdu zodpovědně a několik měsíců strávil
s policejní jednotkou v Bostonu. Policii doprovázel nejen při rutinních kontrolách, ale i drogových raziích.


8. Leonardo DiCaprio měl původně podepsanou smlouvu na roli ve filmu Kauza CIA, nakonec se jí ale musel vzdát kvůli Scorseseho snímku. Kauzu CIA režíroval Robert De Niro, který měl původně ve Skryté identitě zahrát mafiána Costella (tuto roli pak dostal Jack Nicholson). DiCapriovu postavu v Kauze CIA nakonec ztvárnil Matt Damon, který zázračným způsobem zvládnul práci na obou filmech zároveň.

FOTO:  Archiv TV Nova

9. Martin Scorsese je pověstný svou pečlivosti – pracoval na filmu ještě týden před jeho oficiální premiérou. 


10. Jack Nicholson původně roli ve filmu odmítnul, souhlasil poté, co ho osobně navštívili režisér Martin Scorsese a herec Leonardo DiCaprio. Na nabídku nakonec kývnul, protože po řadě komediálních rolích se chtěl vrátit k roli zločince. Vymohl si ale spoustu změn na scénáři a během natáčení poté celý štáb „děsil“ svými improvizacemi.

Galerie

Film Skrytá identita sledujte již v sobotu 9. září od 22:15 na Nova Cinema nebo v repríze v pondělí od 2:25!


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vrah, nebo oběť? Jak to bylo doopravdy s útěkem Jiřího Kajínka z nejstřeženější české věznice?

TOP 7 chyb filmu jOBS: Steve Jobs nezačal kariéru v garáži a k ženám tak krutý nikdy nebyl

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady