TO BY VÁS NENAPADLO: Jak se hledá filmová placená společnice? Jeden z režisérů na to má dobrý recept!

TO BY VÁS NENAPADLO: Jak se hledá filmová placená společnice? Jeden z režisérů na to má dobrý recept!
Zdroj: TV Nova

Vybrat pro konkrétní roli tu správnou herečku většinou vůbec není jednoduché. A obzvláště o roli prostitutky se většinou herečky neperou... Co dělat, když má role jistá specifika a žádná z dostupných hereček nemá požadované kvality?

Někdy je třeba do filmu obsadit roli, která je z trochu jiné společenské vrsvy. Placené společnice a prostitutky nepatří zrovna mezi role, o které by se praly davy zájemkyň. Když Garry Marshall, režisér filmu Pretty Woman sháněl hlavní ženskou roli, oslovil nejprve Meg Ryan, ta jej však odmítla. Herečka si jistě dodnes „rve vlasy“. Stejně jako Kim Basinger, Melanie Griffith, Sharon Stone, Michelle Pfeiffer... Ty všechny byly osloveny před Julií Roberts a ani jedna z nich prostituku hrát nechtěla. Film Pretty Woman z Julie Roberts udělal v roce 1990 superstar první kategorie! Za roli Vivian si odnesla Zlatý globus i Oscara.

Julia Roberts vzala přípravu na film tak vážně, že se scházela se skutečnými prostitutkami, vyrážela s nimi na kafe a poslouchala od nich historky o jejich životě, aby mohla sovou postavu co nejvěrněji ztvárnit.

FOTO:  Twitter/ Facebook

Podobný „problém“ s hledáním filmové prostitutky řešil i režisér Jaroslav Soukup při natáčení filmu Kamarád do deště 2, který má podnázev Příběh z Brooklynu. Ten naopak dívku, která by se hodila na roli luxusní prostitutky nemohl dlouho najít. Nakonec se rozhodl nehledat v databázích hereckých, ale oslovit modelingovou agenturu, ve které si vybral osm dívek. V následném konkurzu nejlépe uspěla tenkrát neznámá Simona Krainová, která měla v té době nulové herecké zkušenosti.

FOTO:  Archiv TV Nova

Tato volba se nakonec režisérovi vyplatila a Simona Krainová si od té doby zahrála třeba ve filmu Byl jednou jeden polda či v seriálu Dokonalý svět. V době natáčení však měla silný ostravský přízvuk, a tak ji předabovala zkušená herečka Ljuba Krbová, která už několik let ztvárňuje v seriálu Ulice roli Anničky Liškové O předabování dlouho nevěděli ani skalní filmoví fanoušci. Sama Krainová to médiím prozradila až několik let po premiéře filmu.


Film Pretty Woman můžete na Nově sledovat ve středu 27. 12. od 15:15 nebo v repríze ve čtvrtek 28. 12. od 11:25 na Nova Cinema.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TAJNÁ MINULOST. Jaká byla první láska Sagvana Tofiho. A jaké jeho poprvé? To neuhádnete!

Představitel pana Božského o pokračování Sexu ve městě nechce ani slyšet! Proč svoji postavu tak nesnášel?

FILMOVÁ MÍSTA 7: Nebezpečná chyba v Ženách v pokušení! Co by se hrdinům v reálu pořádně vymstilo?

Sdílet

Nejnovější videa

Články