• TV Nova
  • Jak vypadali v roce 2017 herci nesmrtelného českého sci-fi seriálu Návštěvníci? Budete překvapeni!

Jak vypadali v roce 2017 herci nesmrtelného českého sci-fi seriálu Návštěvníci? Budete překvapeni!

Jak vypadali v roce 2017 herci nesmrtelného českého sci-fi seriálu Návštěvníci? Budete překvapeni!
Zdroj: oficiální zdroj

První díl seriálu měl premiéru 5.listopadu 1983 a od první klapky tak uplynula již řada let. Jak vypadají oblíbení herci dnes? Takhle se změnili!

Píše se rok 2484 a počítač CML (centrální mozek lidstva) signalizuje na svém radaru neznámé těleso, jehož srážka se Zemí může způsobit velkou katastrofu. Narychlo je svolána Světová rada, která zvažuje, jak hrozícímu zániku civilizace zabránit. Jisté řešení nabídne akademik Richard, který se specializuje na historii lidstva. Připomene postavu velkého učence 20. století Adama Bernaua, který už jako malý chlapec objevil princip umožňující přesun kontinentů a zaznamenal jej do svých školních sešitů. Jejich nález by umožnil záchranu života na ohrožené planetě Zemi.

GalerieObsazení seriálu bylo opravdu vytříbené. Roli v něm získal například herec Josef Dvořák, potom Jiří Lábus nebo herečky Dagmar Patrasová a Jitka Molavcová.

Český herec a divadelní ředitel Josef Dvořák patří k nejlepší českým hercům a zahrál si v mnoha jiných seriálech. Mezi nejznámější patří Arabela, Rozpaky kuchaře Svatopluka, Hospoda anebo výše zmínění Návštěvníci. Josef Dvořák nepůsobí pouze jako herec, ale svůj hlas propůjčil několika večerníčkům jako je např. Maxipes Fík nebo Bob a Bobek.

Dagmar Veškrnová-Havlová v seriálu ztvárnila maminku vědecké „hvězdy“ Adama Bernaua. Dagmar má za sebou nespočet filmových i divadelních rolí. V polovině 90. let se začala přátelit s Václavem Havlem, za kterého se po smrti jeho první ženy Olgy v roce 1997 provdala a jako první dáma ho doprovázela na všech důležitých akcích. Nyní Dagmar hraje v Divadle na Vinohradech a věnuje se nadaci Dagmar a Václava Havlových Vize 97.

FOTO: 

Dagmar Patrasová se narodila v dubnu 1956 v Praze v umělecké rodině. Již od mala se věnovala hudbě. Navštěvovala hodiny klavíru a zpívala v Kühnově dětském sboru. Během studia Na Státní konzervatoři se učila hrát na kytaru. Ještě během studia se zúčastnila konkurzu do stálého angažmá divadla Semafor, které po absolutoriu získala. Její první filmová role přišla již v 17 letech. V roce 1979 byla Dáda obsazena do pohádkového seriálu „Arabela.“ V 80. letech se objevila ve výrazné seriálové roli Emilie Fernandez v kultovním seriálu Návštěvníci. Zahrála si rovněž v několika úspěšných pohádkách a počátkem 90. let si zopakovala roli Xenie v seriálu „Arabela se vrací.“ Během své pestré herecké kariéry Patrasová využívala atraktivní vzhled kombinovaný s poněkud mondénním provokativním chováním.

 

FOTO: 


Jiří Datel Novotný je z této čtveřice možná nejméně známým. Vystudoval Střední hotelovou školu v Mariánských Lázních a kromě herectví se věnoval hlavně publicistice, scénáristice a režii. Velkou část své kariéry strávil po boku Jiřího Suchého v divadle Semafor, kde působil od roku 1969 nastoupil do ve funkci tajemníka a později začal i hrát. Například v představení Kytice nebo Smutek bláznivých panen.
Studoval dokumentaristiku, kterou v praxi uplatnil až po roce 1989, kdy začal pro společnost Febio točit filmy z cyklů Genus, Jak se žije, Cestománie a jiné. Jako režisér a autor knih se ale stále vracel k osobnostem Semaforu. K Jiřímu Grossmannovi nebo k Jiřímu Šlitrovi měl vždy velmi blízko. Naposledy si zahrál ve filmu Daniela a Mirjam Landových – Kvaska. Zemřel 30. srpna letošního roku.

Mimo výše zmíněných se v seriálu objevila celá plejáda hereckých hvězd od Josefa Bláhy v roli akademika Richarda po Vlastimila Brodského jako moudrého dědy Drchlíka a učitele Adama Bernaua nebo Vladimíra Menšíka, který si zahrál nadstrážmistra Vyskočila. Ale nechyběli ani Jiří Kodet, Helena Růžičková nebo Ondřej Vetchý.

FOTO: 

NEPŘELÉDNĚTE:

NEUVĚŘITELNÉ VIDEO: Dáda Patrasová se vznášela metr nad zemí

AUTA MÍŘÍ DO KIN UŽ POTŘETÍ: Tyto herecké hvězdy se postaraly o dechberoucí český dabing!

Nova.cz
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady