• TV Nova
  • Příběh čtvrtý: Vladimír Dolanský (Cena Michala Velíška)

Příběh čtvrtý: Vladimír Dolanský (Cena Michala Velíška)

„Štěstí“. Taková je bezprostřední reakce jedenáctiletého Vladimíra Dolanského na dotaz, co pociťoval po tom, když zachránil život malého chlapečka. Pojďme si představit čtvrtého hrdinu mezi námi.

Teplé červnové poledne. Západočeské Bezdružice. Děti jsou na škole v přírodě. A teď hurá na koupaliště! V bazénu je rušno. Kolem dokola si to špacíruje asi tříletý klučina. Maminka v nedohlednu. Namočí si kalhoty, chce si je vyždímat. V mžiku přepadává dovnitř. Periferním viděním ho monitoruje Vladimír Dolanský. Plave přes půl bazénu, potápí se a chlapce vytahuje z vody. Zajišťuje, aby se chlapec nadechnul a poté zavolá učitelky.


Žák páté třídy Vladimír Dolanský z Chomutova je nadějný basketbalista a prý budoucí zubař. Současná hvězda školy je podle své maminky dobrák od kosti a se svým o pět let mladším bratrem tvoří nerozlučnou dvojici. Chlapcův smysl pro kolektivní sport, který vyžaduje neustálou pozornost a pohotovost, neběžná všímavost, empatie a předčasná zralost jeho osobnosti zachránila jeden život.

Více o projektu Cena Michala Velíška na www.nadace-adra.cz.

Reportáž o Vladimíru Dolanském můžete vidět na www.tn.cz.

Nova.cz, Nina Chovancová
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady