Patří mezi nejžádanější herečky Hollywoodu, ale nikdo o ní dlouho neslyšel! Co dělá půvabná Pretty Woman dnes?

Patří mezi nejžádanější herečky Hollywoodu, ale nikdo o ní dlouho neslyšel! Co dělá půvabná Pretty Woman dnes?

Proslavila ji především role ve filmu Pretty Woman a patří mezi nejkrásnější a nejžádanější herečky Hollywoodu! O kom je řeč? Přeci o talentované a svůdné Julii Roberts!

Julia Roberts se narodila 28.října 1967 a vyrůstala se svojí rodinou ve městě Smyrna v Georgii. Julia nepatří k těm, které se herectví chtěly věnovat již od dětství. Jejím snem bylo stát se veterinářkou, což se změnilo poté, co vystudovala Campbell High School ve Smyrně. Tehdy se Julia rozhodla spojit se svou setrou a bratrem v New Yorku, kde společně navštěvovali divadelní školu. První hereckou zkušenost získala díky filmu Blood Red, i když film nebyl příliš úspěšný, otevřel jí dveře do Hollywoodu. V roce 1989 získala první větší roli ve filmu Ocelová magnólie. Za roli v tomto filmu byla dokonce poprvé nominována na Oscara.
 

V roce 1990 přišla postava, která z Julie udělala filmovou superstar. Film Pretty Woman udělal z Julie doslova přes noc nejžádanější herečku v Hollywoodu. Zájem lidí byl tak obrovský, že se nedostala ani ze svého domu, a tlak médií se těžce podepsal na jejím zdravotním stavu. Dokonce se spekulovalo o anorexii a užívání drog. Vysvobození přišlo s filmem Hráči se smrtí, kde se seznámila s hercem Kieferem Sutherlandem, se kterým dokonce plánovala svatbu.

FOTO:  Profimedia / oficiální zdroj


I přes krátkou filmovou pauzu, která přišla po filmech Zemřít mladý či Hook, stihla Julia natočit nespočet filmů a v roce 1993 se poprvé provdala o deset let staršího country zpěváka Lyle Lovetta. Sňatek nevydržel příliš dlouho a po pouhých dvou letech se manželství rozpadlo.
 

Na konci 20. století byla pracovně velmi vytížená. Objevila se například ve filmu Notting Hill, Nevěsta na útěku, Erin Brockovich nebo Úsměv Mony Lisy. Ve filmu Erin Brockovich si Julie zahrála sekretářku, která objeví ekologický skandál. Po natočení tohoto filmu se o Julii začalo mluvit jako o hlavní adeptce na držitelku Oscara. Nakonec se nejcennější ceny ve filmovém průmyslu dočkala 25. března 2001.

GalerieVe filmu Úsměv Mony Lisy si Julia zahrála profesorku historie umění Katherine Watson, která přijíždí na prestižní univerzitu Wellesley. Katherine si od univerzity slibuje, že bude moci uplatnit své moderní představy o výuce mladých žen. Na škole však naráží na nepřátelské prostředí, které kazí její snahu. Většina studentek čeká, že se brzy provdá a založí rodinu. Katherine se jim snaží ukázat, že jejich plány do budoucna nejsou zcela správné a mohou se vydat i jiným směrem než tím, který jim všichni ostatní říkají. Díky filmu Úsměv Mony Lisy se Julia Roberts stala nejlépe placenou herečkou v Hollywoodu.

 

Julia Roberts momentálně žije s filmovým kameramanem Danny Moderem, se kterým má tři děti. Oscarovou herečku diváci budou moci vidět v televizní adaptaci knihy Today Will Be Differen. Julia se ve filmu objeví po boku herečky Sue Naegle.
 

Filmové drama Úsměv Mony Lisy si nenechte ujít v sobotu 5. srpna od 15:00 na TV Nova a v repríze v neděli 6. srpna od 13:50 na Nova Cinema.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŠLO O ŽIVOT: Krásná herečka v ohrožení! Takovou ochranku nemá ani Donald Trump!

Pravda o Erin Brockovich: Odpovídá film s Julií Roberts skutečnosti? A zajímavé propojení obou žen!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady