VÝKŘIK A PRUDKÁ BOLEST. Zranění Mirka Vladyky při natáčení slavného filmu nebylo jen hrou

VÝKŘIK A PRUDKÁ BOLEST. Zranění Mirka Vladyky při natáčení slavného filmu nebylo jen hrou
Zdroj: Archiv TV Nova

Komedie z prostředí vody U mě dobrý je plná nejrůznějších zajímavostí z natáčení. Miroslav Vladyka musel dokonce své zranění dlouho ledovat.

Je hodně pravděpodobné, že vám komedie U mě dobrý bude do určité míry připomínat Pelíšky nebo film Pupendo. Autorem knižní předlohy je totiž stále stejný autor - Petr Šabach. O scénář a řežii se pak zasloužilo známé duo Jan Hřebejk a Petr Jarchovský.

Někteří diváci ale v komedii spatřují i filmy, které jsou staršího data jako Rozmarné léto nebo Slavnosti sněženek. Měla by na ně dýchnout právě pohoda rozmarného léta u řeky, ale i atmosféra začátku 90. let.

FOTO:  TV Nova

Tady jsou největší zajímavosti:

• Scénu, kdy si přijde do hospody pro Káju (Miroslav Vladyka) jeho partnerka Jíťa (Simona Babčáková) a dá mu facku, až spadne ze židle na zem, se podařilo natočit až na desátý pokus. Vladyka měl z Babčákové velký strach, a tak vždycky spadl o něco dříve, než se ho vůbec stačila dotknout. To ji ale naštvalo natolik, že od ní ve finále dostal facku tak velkou, že měl tvář oteklou a musel ji ledovat.


• Scény u vody se točily na Libeňském ostrově, kam se štáb přesul na celý týden.


• Při nehodě s háčkem, který natrhne jedné z postav obličej, si osazenstvo hospody dělá z rybáře (Petr Forman) srandu, že je jeseter. To odkazuje na předchozí Hřebejkův film Pupendo, kde mladí kluci kamaráda učí plavat a mají k tomu přirovnání „budeš plavat jako jeseter“. Událost přitom dopadne také fiaskem.


• Filmová hospoda U Budyho je ve skutečnosti funkční podnik na Libeňském ostrově, který tento film proslavil.


• Bolek Polívka měl v kouzelnických scénách dubléra. Byl jím profesionální kouzelník Petr Kasnar, který se objevil například ve filmech Černí baroni (1992) nebo Samotáři.


• Ve skořápkářském baru visí cedule, která zakazuje prodej tabáku osobám mladším 18 let. V roce 1993 se ale smělo kouřit už od šestnácti.


• Průhledná zastávka MHD, na které Jiří Schmitzer čeká na Lenku Vlasákovou před schůzkou v McDonald's, v roce 1993 ještě neexistovala. Stejně tak i odpadkový koš napravo od zastávky.


 

Galerie

Film U mě dobrý můžete sledovat na Nově 4. 8. od 20:20 a na stejném programu 6. 8. od 15:35.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NEUVĚŘÍTE, kdo hraje v Dokonalém světě barmanku! Poznávate ji?

Intimní okamžiky i jedinečné příběhy. Na obrazovky TV Nova míří unikátní reality Malé lásky

FILMOVÁ MÍSTA 4: TA SEDLA! Zfackovaná reportérka a dosud neznámá fakta o filmu

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady