GRATULUJEME! Slavný mim se smutným osudem dnes slaví životní jubileum! Věděli jste, čím vším si musel projít?

GRATULUJEME! Slavný mim se smutným osudem dnes slaví životní jubileum! Věděli jste, čím vším si musel projít?

Osud uštědřil talentovanému mimovi a herci mnoho ran. Přesto vždy vstal a nevzal to. Co všechno ho za ta léta postihlo? A jaké jubileum dnes slaví?

Českému herci Boleslavu Polívkovi už mnoho let neřekne nikdo jinak než Bolku. Ještě před několika lety si ale vymyslel titul valašský král. Z vtipu, kterými se český komik vyznačuje, se ve výsledku stal soudní spor o Valašské království, který nakonec prohrál. Podle soudkyně ostravského krajského soudu mu přezdívka valašský král používaná od roku 1993 nenáleží.

FOTO:  Kalendář Proměny 2015, Petr Kurečka a Marek Škarpa, foto: Petr Kurečka, www.kalendarpromeny.cz

Nic není věčné, ani láska, která se Bolkovým životem táhne jako červená nit. Je otcem šesti dětí, které má celkem se čtyřmi ženami. Nejstarší je dcera Kamila (matkou je Stanislava Polívková). Následuje dcera Anna, která je také obsazovanou herečkou (matkou je herečka Evelyna Steimarová). Syn Vladimír se dal také na hereckou dráhu (matka Chantal Poullain) a stejně jako Anička se kromě herectví věnuje divadlu. S poslední partnerkou Marcelou Černou má dva syny Jana, Františka Antonína a dceru Marianu.

FOTO:  Oficiální zdroj


Velkou radost mu několik let dělala farma v Olšanech u Vyškova, kde pořádal mnoho událostí jen tak z recese, jako třeba mistrovství světa v házení flinty do žita. Na jaře 2013 ale poslal Krajský obchodní soud v Brně Polívkovu farmu kvůli osmimilionovému dluhu do úpadku a na podzim byla prodána v dražbě soukromé firmě, která ale cenu neuhradila kvůli tomu, že Polívka okolní pozemky prodal včetně přístupové cesty.


Herec vystudoval brněnskou JAMU a v roce 1972 spoluzaložil Divadlo Husa na provázku, na které v roce 1993 navázal založením vlastního Divadla Bolka Polívky v Brně. Mnozí si ho určitě dobře pamatují jako vynikajícího mima v pantomimických představeních Am a Ea. Bolek se ve své tvorbě nechal inspirovat klauniádou, komedií dell'arte a také filmovou groteskou a často také spolupracuje se zahraničními soubory. Mimo divadlo, kde stále aktivné hraje, se objevuje spíše ve filmových projektech jako např. Skřítek, Dědictví aneb kurva hoši gutentag, Černí baroni, Pupendo, Pelíšky, Bathory, Řachanda...

Přesto stále s jedním problémem bojuje. A to je alkohol. I když o sobě zdárně tvrdí, že je pijící abstinent. Sám herec v médiích přiznává svůj věčný boj – panáčka slivovice dopřeje rád už po ránu...

Galerie


 

Bolkovi přejeme k 68. narozeninám všechno nejlepší a mnoho dalších úspěšných projektů Co byste mu pořáli vy?

NEPŘEHLÉDNĚTE:

FILMOVÁ MÍSTA 4: Ta sedla! Zfackovaná reportérka a dosud neznámá fakta o filmu U mě dobrý!

Pyšná princezna, která si zahrála i v Ulici, slaví velké životní jubileum! To už jí je tolik?

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady