BEZPLENKOVÁ METODA. Tyto děti čůrají od narození do hrníčku. Jak je to možné a jaká to má úskalí?

Miminko bez plínek zaručeně ušetří každé rodině mnoho peněz. Jak naučit novorozence čůrat a kakat do hrníčku? Je to vůbec možné?

Mít celý den suchou nebo dokonce žádnou plenu už u malých miminek. To je velké vítězství maminek, které se pustí do tzv. bezplenkové metody. Jak na to, se dozvíte v novém dílu pořadu Maminy s rozumem.

Možná se vám tato metoda bude líbit, možná protivit. Proč se ale o ní nedozvědět něco víc?

Bezplenková komunikační metoda se v Česku moc nevidí, přesto ji maminky používají na celém světě. Její úspěch či neúspěch stojí na zesílené komunikaci mezi rodiči a miminkem. To už od narození dává signály, že se mu chce čůrat nebo kakat a rodič, který je na něj „napojen“, to pozná. Pak už jen miminko podrží v klubíčku nad hrníčkem a počká, až si uleví.

Řada současných studií sice tvrdí, že miminka nejsou schopna moč ani stolici zadržet, zkušenosti maminek, které používají bezplenkovou metodu, jsou často opačné.

V novém dílu pořadu Maminy s rozumem uvidíte dvě maminky, které začaly používat bezplenkovou metodu hned po příchodu z porodnice a ukážou vám, jak na to. Jak samy říkají, metoda není pro každého a vyžaduje velkou disciplínu.

Nový díl pořadu Maminy s rozumem už tento čtvrtek.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Nejlepší zkažené maminkovské klapky. Jak to vypadá, když vám děti zkazí natáčení?

ZAPOTÍTE SE, ALE... Radost dětí bude obrovská! Vyrobte jim domácí spinner

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady