POT A ODŘÍKÁNÍ: Herci ve filmu Jack a obři lezli ve skutečnosti po něčem jiném než po fazoli...

POT A ODŘÍKÁNÍ: Herci ve filmu Jack a obři lezli ve skutečnosti po něčem jiném než po fazoli...
Zdroj: Nova.cz

O tom, že natáčení filmu není žádná legrace, se přesvědčili i herci amerického fantasy filmu Jack a obři, který s sebou nesl velké odříkání a litry potu.

Fantasy filmy si žádají náročné scény. A to nejen po stránce grafické, ale i po stránce fyzické. Některé záběry tak pro herce představují opravdu velkou výzvu!

Natáčení filmu Jack a obři se neobešlo bez speciální techniky. Kamera Simul-cam umožnila tvůrcům natočit nejprve obry, potom technici rozmístili čidla a předem natočeného obra promítli do prostoru. Kamkoliv pak štáb nasměroval 3D kameru, tam byl i obr. Jde o dokonalé protnutí  animovaného světa do reálného prostoru s herci.

FOTO:  Nova.cz

Takto byla například natočena i scéna, ve které je Isabelle v kleci a obři kolem ji vyslýchají. Na place přitom byla jen pohupující se zavěšená klec. Při pohledu na hledáček kamery ale režie viděla, jak scéna pokračuje desítky metrů nahoru, kde jsou obři, kteří se pohybují kolem klece a šťouchají do ní.

A jak si filmaři poradili s náročnými záběry, kde postavy lezou po stonku obří popínavé rostliny?

FOTO:  Nova.cz

Herci ve skutečnosti nelezli po stonku, ale po horolezecké stěně. A protože museli mít na sobě v záběrech, kde šplhají vzhůru, plnou zbroj. A ani herci se nevyhnuli tvrdé přípravě. Například Eddie Marsan trénoval šplh, posiloval horní část těla a dokonce se i učil jezdit na koni.

Na další problém následně tvůrci narazili při natáčení v exteriérech. Protože království Cloister i Bantua měla být mokrá a deštivá, museli filmaři čekat na déšť. Anglické počasí totiž odmítlo spolupracovat a jindy deštivý Londýn sužovalo velké sucho.

 

Galerie

Film Jack a obři můžete vidět na Nově 29. 7. ve 20:20 a na Nova Cinema 31. 7. v 17:55.

NEPŘEHLÉDNĚTE:
TO JE NÁDHERA! Představitel Kurýra Jason Statham slaví padesátku a spolu s mladičkou partnerkou si nadělil úžasný dárek!


JE KONEC: Karel Kašák řekl sbohem své lásce! Dámy, tenhle hezoun je zase k mání

Sdílet

Nejnovější videa

Články