TOP 10 zajímavostí z filmu Ghost Rider: Roli pekelníka měl hrát i nejznámější kapitán Černé perly!

TOP 10 zajímavostí z filmu Ghost Rider: Roli pekelníka měl hrát i nejznámější kapitán Černé perly!

Ghost Rider je považována za jednou z nejpodivnějších bytostí, které se objevují v komiksech vydavatelství Marvel. Nicolas Cage se proměnil v neobyčejného kostlivce jezdícího na rozžhaveném chopperu.

Ghost Rider je filmovou podobou marvelovského komiksu o motocyklovém kaskadérovi, který uzavře smlouvu s ďáblem, aby ochránil svého otce a svou životní lásku Roxanne (Eva Mendes). Během dne zůstává Johnny kaskadérem, ale po setmění se promění v plameny ošlehaného pekelného jezdce Ghost Ridera, který má za úkol plnit Mephistophelova (Peter Fonda) nařízení. Postupně si však uvědomuje, že své prokletí může využít pro konání dobra a trestání těch správných hříšníků.

Nicolas Cage se do role pekelníka, jenž se v dobře víře zaprodal ďáblu, skvěle hodí, ale role byla původně nabídnuta i jinému, velmi známému americkému herci! Jakému? To si můžete přečíst níže!

Angažoval se nejen jako herec

Nicolas Cage se do filmu natolik ponořil, že spolupracoval i na samotném scénáři.

Pečlivé přípravy
Příprava Nicolase Cage na roli byla opravdu pečlivá. Dřel denně tři hodiny ve fitku, aby v polonahé scéně vypadal jako opravdový superhrdina.

Fanouškem již od dětských let
Nicolas Cage byl už jako malý kluk fanouškem původního komiksu. Dnes mu v garáži stojí 5 ghotriderovských motorek a dokonce si nechal na paži vytetovat hořící lebku.

Film provázely finanční problémy
První zmíňka o filmu padla již v roce 2000 na festivalu v Cannes, ale vzhledem k finančním problémům se film začal natáčet až v roce 2005.

Ghost Ridera mohl hrát Johnny Depp
Herec Johnny Depp se nějakou dobu zajímal o ztvárnění hlavní postavy. Tehdy měl snímek vzniknout pod vedením scénáristy Davida S. Goyera.

Galerie

Nicol Cage v kontaktu s duchy
Aby se Nicol Cage dokázal pořádně vžít do role ve filmu Ghost Rider, pomaloval si obličej jako afro-karibská ikona Baron Samedi a nosil s sebou starobylé egyptské relikvie. Chtěl svou představivost donutil si myslet, že je v kontaktu se starodávnými duchy.

Odmítl roli
V obsazení chvíli figuroval i americký herec Jon Voight, ale nakonec si to rozmyslel.

Během natáčení došlo k omezení nejvytíženější železniční stanice
Některé scény byly natočeny u nádraží Flinders Street v Melbourne, nejvytíženější železniční stanice. Části stanice byly uzavřeny pro natáčení a některé vlakové jízdní řády byly dokonce změněny.

Ve filmu odkazují na ďábla
Ve scéně, kde Blackheart jde do salonku a motorkář ho zastaví u dveří, můžete vidět čísla 666 na levé straně bundy. Číslo 666 je odkaz na ďábla.

Tvůrce mu musel odstranit hlavu
V záběrech, kdy se Nicolas Cage promění v Ghost Ridera, museli tvůrci využít vizuálních triků, odstranit Cageovu hlavu a na ramena mu umístit hořící lebku. Jelikož ale nemohl použít oči ani ústa, rozhodl se režisér vyjádřit jeho pocity pomocí zbarvení plamenů.

Film Ghost Rider můžete sledovat v sobotu 29.července na TV Nova a v repríze na Nova Cinema v neděli 30.července od 18:00.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP ZAJÍMAVOSTI A CHYBY Lovců pokladů 2: Marilyn Monroe ve filmu a nedokončený scénář!

27 LET OD PRVNÍ ROLE: Jak se změnila sexbomba Monica Bellucci? Zub času se na ní podepsal!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady