TOP 12: Životní pravdy a rady, které se diváci naučili při sledování seriálu Doktor House

TOP 12: Životní pravdy a rady, které se diváci naučili při sledování seriálu Doktor House

Znáte dramatický seriál Dr. House? Doslova odkojena jím byla celá jedna generace Čechů. Mladší ročníky ho možná neznají a je to škoda, protože tento seriál předal divákům nekonečné množství životních mouder.

Pozorný divák si odnesl ze sledování nejen příjemný zážitek, ale rovněž i něco do života. Co nám seriál prozradil o životě?

1. Doktoři, kteří nosí boty značky Nike a Converse, a dokonce poslouchají Rolling Stones, jsou nejlepší ve svém oboru.


2. Pokud se dostane do nemocnice někdo, kdo se je v úplném bezvědomí, tak stačí si na něho sednout, sepnout dlaně, položit mu je na hrudník a udělat masáž srdce. „Raz, dva, tři, čtyři, pět,“ a potom fouknout do pusy. Počítat se musí nahlas, aby se i ten nejposlednější divák dovtípil, co právě děláte. Po několika kolech masáže srdce a dýchání z úst do úst pak tento „původně mrtvý“ člověk ožije a normálně funguje. Lidé jsou nesmrtelní. Pokud nezafunguje ani tohle, zachrání pacienta defibrilátor.

3. Ženy brečí pořád a kvůli všemu. A soudy to za ně vyřeší.

4. Můžete mít v týmu třeba padesát doktorů, ale jediný, kdo bude mít vousy, nadávat pacientům a nenosit plášť, je Gregory House. Toto výsadní postavení u doktorů je jen za zásluhy.

5. Pokud je váš doktor sociopat závislý na lécích proti bolesti a byl v psychiatrické léčebně a ve vězení, tak máte na půl vyhráno.

6. Ve skutečnosti by Doktor House měl na krku žaloby od pacientů za porušení jejich práv, občas se potýká dokonce i se zákonem, jeho experimenty by žádná pojišťovna finančně nekryla. Nemocnice by ho musela vyhodit a byla by mu odebrána licence.

7. Každá nemoc je na 99% lupus. Tedy závažné chronické autoimunitní onemocnění postihující celý organismus.

8. „Je to jen malé sáhnutí pro člověka, ale obrovský zadek pro lidstvo.“ Mít sexuální narážky v zemi, kde vás mohou zatknout jenom za letmý pohled, je v naprostém pořádku.
FOTO:  oficiální zdroj

9. Mick Jagger není zpěvák, ale filozof.
FOTO:  oficiální zdroj

10. „Každý lže!“ životní moudro, které všechny přesvědčilo, že lhát občas není špatné. Ale lhát doktorovi, když umíráte je špatné! Navíc, nikdo s tím nemůže nic dělat, protože další Housovo životní moudro je: „Lež začíná v pravdě“.
FOTO:  oficiální zdroj

11. Každý má svého životní rádce. House je tak cool, že jeho nejlepší přítel spáchal sebevraždu ve 20 letech ve filmu Společnost mrtvých básníků. Po celou dobu natáčení seriálu používá Doktor Wilson nejslavnější hlášku z filmu: „Carpe Diem“ neboli „Užívej dne“.
FOTO:  oficiální zdroj

12. Když jste zamilovaní do vaši šéfové, není větší projev lásky, než probourat zeď jejího domu autem.

Seriál o geniálním doktorovi můžete sledovat každý všední den od 14:00 na TV Nova. A to hned dva díly po sobě!

NEPŘEHLÉDNĚTE:
WORKOHOLISMUS A VĚZENÍ? Dr. House a Ota Kovář toho mají společného více! Co?

MULTITALENTOVANÝ DR. HOUSE: Neuvěříte, čemu všemu se Hugh Laurie věnuje! Proč se málem nestal hercem?

Sdílet

Nejnovější videa

Články