Žhářka, která se stala mužem: Příběh Requiem pro panenku nahání hrůzu. V reálu byl ještě děsivější!

Žhářka, která se stala mužem: Příběh Requiem pro panenku nahání hrůzu. V reálu byl ještě děsivější!
Zdroj: csfd.cz

Requiem pro panenku je české drama natočené v roce 1991 na motivy skutečné události z roku 1984. Film natočil režisér Filip Renč a budete z něj mít husí kůži!

Čtrnáctiletá Marika (Aňa Geislerová) byla po znásilnění otcem umístěna do ústavu sociální péče. Dívka se však omylem dostává do Ústavu pro mentálně postižená děvčata na Šancích. Již od prvního dne se Marika neúspěšně pokouší dokázat, že do zařízení nepatří. Vychovatelky jsou zde velmi přísné a pro své pohodlí a bezproblémový výkon zaměstnání používají pro mentálně postižené dívky kruté tresty. Kromě studené sprchy nebo připoutání na lehátko vedle mrtvoly používají na pacienty velké množství léků.

Hlavní postava filmu nemá jinou možnost, jak se vyhnout teroru pečovatelek, než podpálit ústav. Lhostejnost k lidem, ale nemají pouze zdravotní sestry, ale také hasiči, kteří přijedou s hasičským vozem na místo hořícího domu.

Příběh, během jehož sledování budete mít husí kůži, ještě velmi mírně popisuje, jak krutý život měla hlavní postava filmu. Eva Kováčová se narodila 21. března 1968 do početné romské rodiny. Po narození Evu matka zavřela do sklepa, kde ji později našli sousedé. V ústavu se tedy Eva ocitla velmi brzy a poté putovala do dětského domova, k rodičům se vrátila v šesti letech.

GalerieRodiče se k malé Evě chovali velmi krutě a ve dvanácti letech ji její vlastní otec znásilnil. Poté, co Eva svého otce udala, jako trest ji matka začala opět zavírala do sklepa. Eva si to tentokrát nenechala líbit a obrátila se na sociální pracovnice. V roce 1981 byla umístěna do ústavu sociální péče v Měděnci. Bohužel se Eva administrativním omylem dostala do ústavu pro mentálně postižené. Eva byla dívka se silným sklonem k agresi, ubližovala ostatním dívkám a narušovala nejen chod ústavu. Dne 1. listopadu se již od rána Eva necítila ve své kůži a sestry jí po jejím stěžování píchly injekci a poslali ji spát. Neusnula. Po chvíli vylezla z postele a v prvním patře podpálila skříň s novinami. Během následného požáru uhořelo šestadvacet pacientek.

Eva dostala pět let, ale kvůli nevhodnému chování strávila za mřížemi dlouhých devět let. Na svobodu ji dostala amnestie prezidenta Václava Havla v roce 1993. Nikdo z okolí nechtěl mladé dívce pomoci, ujal se ji až jezuitský pastor František, který to měl s Evou opravdu těžké. Pátera nakonec vysvobodil vztah Evy Kováčové k Aleně, jeho švagrové. Dokonce si koupily společně byt, ale Eva byt po krátkém soužití zapálila, aby se v kouři udusila. V té době, již měla Kováčová za sebou proměnu v muže - Reného Lízna. Eva se odmala necítila ve své kůži a trpěla depresemi. Příjmení Lízna si René vzal prý na památku po švagrové Aleně.

Příběh o žhářce, pro kterou si život připravil těžký osud, můžete sledovat v neděli 23. července na Nova Cinema ve 22:35.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Jiří Macháček dostal do postele světovou top modelku! Uhádnete kterou?

NÁVRAT VE VELKÉM STYLU: Valerian a město tisíce planet má zaděláno na hit roku! RECENZE

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady