Vášnivá líbací scéna ve filmu Thor: Temný svět – místo Natalii Portman musel představitel Thora líbat úplně jinou ženu!

Vášnivá líbací scéna ve filmu Thor: Temný svět – místo Natalii Portman musel představitel Thora líbat úplně jinou ženu!
Zdroj: Archiv TV Nova

Ačkoliv představitelé hlavních hrdinů filmu Thor: Temný svět - herečka Natalie Portman a herec Chris Hemsworth o sobě tvrdí, že jsou dobrými kamarády a na place jim to jde vážně dobře, ve vášnivě líbací scéně Natalie Portman hrát nechtěla a musela ji nahradit jiná žena.

Kdo si chce dokonale užít film Thor: Temný svět, nemusí podrobně znát Marvelův komiksový svět, nemusí ani mít zhlednuté předchozí filmy jako Thor nebo Avengers. Thor: Temný svět je zcela nezávislý snímek, kde se filmařům podařilo najít ideální rovnováhu mezi komiksovým příběhem, vizuálními efekty, severskou mytologii a psychologii hlavních hrdinů.

Děj filmu se odehrává krátce po událostech filmu Avengers. Thor se svou družinou chrání všech devět světů Yggdrasilu. Nyní je mnohém moudřejší, nežene se do válek a chápe, že mír všech světů je důležitější, než válečná sláva. Doufá, že až nastolí mír, bude se moci vrátit do světa lidí za svou milovanou Jane Foster. Osud ale rozhodl jinak a svět bohů i lidí napadnou temní Elfové, kteří chtějí ovládnout všech devět světů...

Thor: Temný svět je první film Marvelu, který se dějově vůbec neodehrává v Americe, ale v Anglii (převážně v Londýně) a na Islandu. Co všechno jste o filmu Thor: Temný svět ještě nevěděli? Čtěte náš TOP ZAJÍMAVOSTÍ o filmu:

1. Chris Evans (představitel Kapitána Ameriky) si sám přál, aby se jeho postava objevila v tomto filmu. Kvůli tomu musel dokonce na chvíli opustit natáčení snímku Captain America: Návrat prvního Avengera, které právě probíhalo. Filmaři uvažovali také o tom, že se ve filmu na chvíli objeví i Hulk, nakonec bylo ale od záměru upuštěno.

2. Postavy Thora (Chris Hemsworth) i Ódina (Anthony Hopkins) mají ve filmu každý jen jediný kostým. Jenže jeden kostým by během celého natáčení nevydržel, takže pro Thora bylo třeba vyrobit patnáct kopií, jelikož se hlavní hrdina i jeho kaskadéři účastní velkého množství akčních scén. Nejvyšší severský bůh Ódin si vystačil se šesti kostýmy. 

FOTO:  Archiv TV Nova

3. Rekvizitáři museli též vyrobit zhruba 30 různých verzí kladiva, každé pro jiné účely. Hlavní kladivo bylo vytvořeno z hliníku, ale následně byly vyrobeny kopie z různých materiálů a o různé hmotnosti – například měkčená verze pro kaskadérské scény. Nejvíc se ale používalo pět typů – především svítící kladivo, které září při úderu.

4. Před závěrečnou bitvou v Londýně, které se mělo zúčastnit mimo jiné několik desítek vojenských vrtulníků, museli filmaři rozeslat 4000 dopisů – 2000 na jeden břeh Temže a 2000 na druhý. V těchto dopisech vysvětlovali obyvatelům, co se bude odehrávat, aby mezi civilisty nevyvolali paniku.

5. Natalie Portman při jednom rozhovoru prozradila, že ve scéně, kdy se její hrdinka Jane a Thor líbají, nehraje ona, ale Elsa Pataky – manželka Chrise Hemswortha. Scéna se točila v Hong Kongu a herečka tam nemohla dorazit, protože pracovala na svém vlastním filmu. A tak si žena Chrise vzala paruku a kostým a zezadu vypadala úplně jako hlavní hrdinka. Není to nakonec důvod, proč je ta scéna tak vášnivá?

Galerie

6. Pozorný divák si všimne, že Jane Foster ve svém londýnském bytě má na klavíru položenou partituru pro skladbu s názvem Thor, bůh hromu.

7. Natáčení na Islandu probíhalo na odlehlých místech. Cesta do lokací z hotelu trvala filmařům několik hodin. Avšak, aby se dostali na pláně lávového popela, které ve filmu představují Temný svět, museli filmaři strávit v autech další dvě hodiny.

8. Kvůli fanouškům, kteří si Lokiho (Tom Hiddleston) nesmírně oblíbili, museli filmaři dotočit několik scén s touto postavou – původně se totiž Loki ve filmu vůbec neměl objevit. Diváci si ho ale natolik zamilovali, že uspořádali petici na samostatný film o této postavě, která v době premiéry filmu Thor: Temný svět čítala na 20 000 podpisů.  

FOTO:  Archiv TV Nova

9. Aby filmaři co nejrealističtěji vytvořili vodopády, které lemují božský svět Asgard, nasedli s kamerami do letadla a natočil si ze všech možných úhlů islandský vodopád Dettifoss, který je největším evropským vodopádem. Pak tyto záběry počítačově přidali do krajiny Asgardu.

10. Kulisy asgardských ulic se stali největšími kulisami, jaké kdy byly pro potřeby filmu společnosti Marvel postaveny. 

FOTO:  Archiv TV Nova
 

Jak se nakonec filmařům povedl božský svět Asgard? A jak dopadne boj bohů a lidí proti mocným temným Elfům? Dívejte se na film Thor: Temný svět již tuto sobotu 15. července od 22.00 na TV Nova nebo v repríze v úterý 18. července od 17:55 na Nova Cinema!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jim Carrey jako severský bůh? I tak mohl vypadat fantasy snímek Thor!

Z TOHO MRAZÍ: Tom Cruise byl během natáčení Posledního samuraje málem popraven!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady