DOKTOR HOUSE SE VRACÍ na televizní obrazovky! Přečtěte si 10 zajímavostí o seriálu: Co má společné s kokainem a Sherlockem Holmesem?

DOKTOR HOUSE SE VRACÍ na televizní obrazovky! Přečtěte si 10 zajímavostí o seriálu: Co má společné s kokainem a Sherlockem Holmesem?

Doktor House je zpět a vrací se na obrazovky! Svérázný lékař, který se specializuje na diagnostickou medicínu a udělá cokoliv, co potřebuje k vyřešení záhadných případů. Přesvědčte se, jestli jste praví znalci seriálu.

Dramatický americký seriál vznikl v roce 2004 a jeho děj se odehrává v nemocničním prostředí. Hlavní postavou seriálu je svérázný doktor Gregory House (Hugh Laurie), který se svým týmem pracuje ve fakultní nemocnici Priston Plainsboro. Společně se pokoušejí vyřešit případy, u kterých jsou ostatní doktoři v koncích a překračují hranice standardní medicíny. Týmů pomáhá uznávaný onkolog James Wilson (Robert Sean Leonard) a jeden z mála přátel Gregory House.

Galerie


Dr. House nepatří mezi ty klasické doktory se kterými se setkáváme v nemocnici. Neholí se, nenosí lékařský plášť a usměv od ucha k uchu od něj také neočekávejte. Jde spíše o cynického kulhajícího lékaře, který svými nároky občas utlačuje své kolegy, ale ve svém oboru je velmi žádaný a nenahraditelný. Na začátku seriálu vidíte budoucího pacienta ve chvíli, kdy se u něj projeví příznaky nemoci. Pak už sledujete samotný děj a postupy lékařů při řešení záludného případu.

Hltáte seriál Dr. House? Pak byste se o něm měli dozvědět několik zajímavostí
1) House měl být původně na vozíku. Tvůrci seriálu ale nakonec uznali, že by to bylo moc komplikované.

2) Otec Hugha byl skutečným doktorem. Herec se cítil nešťastný z toho důvodu, že vydělává víc jen za napodobování jeho skutečné práce. Za jeden díl zhruba 400 000 dolarů.

3) Ve Finsku se na seriál Dr. House mohou dívat lidé až od 18 let. To jim rozhodně nikdo nezávidí!

4) Tvůrci seriálu měli u sebe po celou dobu natáčení opravdové doktory. Nechtěli vyvést nějakou lékařskou hloupost.

5) Režisér na castingu Hughovi řekl, že přesně takového Američana potřebují. Nastala chvíle ticha. Laurie je totiž Brit.

6) Tvůrci seriálu Dr. House se inspirovali lékařskou rubrikou v magazínu New York Times. Poukazovalo se v ní na neobvyklé případy, které se jim hodily.

7) Závislost House na opiátovém vicodinu je vlastně odkaz na Sherlocka Holmese, jenž byl závislý uživatel kokainu.

8) V průběhu osmi sérií seriálu zemřelo Gregorymu Housovi 21 pacientů, zlomil téměř sto holí a spolkl před kamerou celkem 161 tablet Vicodinu.

9) Velmi nadužívaná hláška doktora House: „Každý lže“ je zároveň oblíbená hláška Sherlocka Holmese. A to není všechno! Když se v jedné z epizod tým lékařů snaží zjistit, od koho dostal House vánoční dárek, vymyslí si Wilson příběh o pacientce jménem Irene Adler, která je jednou z postav z knih o Sherlockovi.

10) Hugh Laurie přiznal, že když si poprvé přečetl scénář seriálu, tak věřil, že hlavní postavou je Wilson. Nemohl prostě uvěřit tomu, že takový člověk jako Gregory House by mohl být hvězdou televizní show.


Populární seriál z lékařského prostředí mohou diváci sledovat každý všední den od 14:00 na Nově. A těšit se můžete na dvě epizody za sebou!

NEPŘEHLÉDNĚTE:
WORKOHOLISMUS A VĚZENÍ? Dr. House a Ota Kovář toho mají společného více! Co?

MULTITALENTOVANÝ DR. HOUSE: Neuvěříte, čemu všemu se Hugh Laurie věnuje! Proč se málem nestal hercem?

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady