Dříve transvestita, nyní sexy chlap a idol žen! Poznáte slavného hollywoodského herce?

Dříve transvestita, nyní sexy chlap a idol žen! Poznáte slavného hollywoodského herce?
Zdroj: IMDb

Stačí, aby se na plátně objevil bez trička, a všem ženám v publiku se zastavuje dech. Známe ho jako namakaného mutanta ze série o X-Menech nebo jako svůdného právníka z filmu Barevný závoj. Ve svém prvním filmu se ale objevil jako transvestita. Víte, o koho jde?

Liev Schreiber se narodil 4. října 1967 v San Franciscu v Californii. Už odmalička ho lákal svět umění, aktivně se podílel na chodu školního divadelního spolku – ve školních hrách účinkoval nejen jako herec, ale také jako scenárista i režisér. Jako malý zahrál v několika reklamách, sám o sobě ale vždy tvrdí, že je ke všemu přistupuje hodně zodpovědně. Proto se nenechal pobláznit penězi z reklam a nabídkami na vedlejší roli v seriálech. Po maturitě vystudoval britskou hereckou akademii Royal Academy of Dramatic Arts a v roce 1992 získal magisterský titul na Yale

FOTO:  Archiv TV Nova

Několik let se věnoval výhradně jenom divadlu a dramaturgii. Vždy tvrdil, že se divadla jen tak nevzdá a přijme jen takovou filmovou roli, která by mu mohla dát něco navíc. Právě proto se před kameru postavil až o několik let později v komedii Blázni a poloblázni, kde ztvárnil transvestitu Chrise, který před vánočními svátky trpí depresí. 

FOTO:  IMDb

Dodnes Liev Schreiber hraje převážně v divadle, v kinematografie se snaží vybírat různorodé role ve filmech všech možných žánrů. Jeho filmografie je opravdu bohatá – hrál mutanta a bratra slavného Logana ve filmu X-Men Origins: Wolverine, ve filmovém zpracování románu Láska za času cholery od Gabriela Garcíi Márqueze, oceněného Nobelovou cenou za literaturu, nebo v remaku klasického hororu Satan přichází! 

FOTO:  Archiv TV Nova

Pořád ale zkouší nové věci a umělecky se rozvijí. Proto kývl na roli v seriálu Ray Donovan, kde hraje hlavního hrdinu. Je to opravdu velice rozporuplná postava – Ray Donovan je likvidátor problémů, díky němuž může losangeleská smetánka v klidu spát. Většinu zakázek získává od nejmocnější právnické firmy ve městě. Když někdo slavný pod vlivem drog zabije v hostelu prostitutku nebo zmlátí policistu, tak do hry vstupuje Ray. Dokáže odstranit veškeré stopy, domluvit se s policii a uplatit i ty nejvyšší soudce. Ray zkrátka dokáže vyřešit téměř jakékoliv potíže s výjimkou těch, které se týkají jeho vlastní rodiny...

 

Seriál Ray Donovan můžete sledovat každé úterý od 21:55 na NOVA ACTION!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TO JE CHLAP! Charizmatický svůdce a bystrý detektiv Simon Baker už pět let nikde nehrál. Tušili jste proč?

HVĚZDA SERIÁLU ZTRACENI KRADLA KABELKY! Josh Holloway alias Sawyer se pěkně vybarvil

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady