Jim Carrey jako severský bůh? I tak mohl vypadat fantasy snímek Thor!

Jim Carrey jako severský bůh? I tak mohl vypadat fantasy snímek Thor!
Zdroj: Archiv TV Nova

Co se stane, když se mytologický bůh ocitne na Zemi? Čeká ho osudné setkání se smrtelnou dívkou i největší bitva jeho života!

Nejvyšší bůh Ódin (Anthony Hopkins) vládne devíti světům a za každou cenu chce udržet mír. Jeho syn a dědic Thor (Chris Hemsworth) si ale myslí, že mír se dá získat jedině prostřednictvím války. A obviňuje svého otce ze slabosti. Když opakovaně neuposlechne příkazy a vrhne se do víru války, Ódin se rozhodne pro radikální trest pro Thora – odebere mu jeho božské schopnosti a svrhne ho na Zemi mezi obyčejné smrtelníky… 

FOTO:  Archiv TV Nova

Film dostal čtyři nominace na žánrové ceny Saturn (včetně ceny za Nejlepší fantasy film), z tohož proměnil cenu za nejlepší kostýmy. Tvůrci se snažili maximálně přiblížit původní severské mytologii. Co všechno dodrželi, a co je naopak pouhým výmyslem filmařů? A koho měl ve filmu hrát Jim Carrey? Čtěte náš TOP 10 ZAJÍMAVOSTÍ o filmu Thor:

1. Při korunovaci Thora si můžeme všimnout dvou havranů sedících na Ódinově trůnu. Nejsou to ale ledajací havraní – jmenují se Hugin a Munin, létají skrz různé světy a sbírají pro Ódina informace.

2. Tom Hiddleston se původně ucházel o roli Thora, kvůli této roli aktivně cvičil a dokonce nabral 10 kilogramů svalové hmoty. Nakonec získal roli Lokiho a tak musel opět zhubnout. 

FOTO:  Archiv TV Nova

3. Když Thor vysvětluje Jane, odkud vlastně pochází, nakreslí na papír devět kruhů a následně je propojí mezi sebou. Tato kresba symbolizuje obrovský bájný strom Yggdrasil, který podle severské mytologie prorůstá devíti světy a tvoří celý vesmír. 

4. Bájný Thor je skandinávský bůh – je synem vrchního boha Ódina, je nejsilnější ze všech bohů a svým kladivem zabíjí obry.

5. Scénu, kterou můžete vidět krátce po tom, co začnou titulky, natočil režisér Avengers Joss Whedon.

6. Natalie Portman a Anthony Hopkins přijali nabídku svých roli, aniž by přečetli scénář.

7. Bájné kladivo Mjollni v překladu znamená drtič. Podle severské mytologie toto kladivo vyrobili skřítci Brokkem a Sindrim speciálně pro Thora. Kladivo skřítci ukovali z posvátného kovu a má v sobě ukrytou část hvězdy.

FOTO:  Archiv TV Nova

8. Na konci filmu Iron Man 2 můžeme vidět promo scénu k Thorovi – po pouštní dálnici přijíždí agent na vrch kopce, kde vidíme kráter. Agent se na kopci otočí a do telefonu řekne „Pane, našli jsme to!" následuje záběr na Thorovo kladivo.

9. Slavný americký komik Jim Carrey byl dlouhodobě hlavním kandidátem na roli Lokiho – boha lsti a přetvářky. S natáčením se ale několik let otálelo. Během závěrečného castingu však filmaři rozhodli, že je Jim Carrey na tuto roli příliš starý.

10. Ve filmu Ódin zmiňuje bitvu s obry, ve které přišel o oko. Podle severské mytologie však své oko dobrovolně obětuje za vody z pramene moudrosti a poznání. 

GalerieNEPŘEHLÉDNĚTE:
Čech vybírající lokace i vážně zraněný Tobey Maguire! Co jste o natáčení Spider-Mana 2 určitě nevěděli?

Nečekané komplikace natáčení prvních Pirátů z Karibiku: Požár na place, mořská nemoc i herečka v zácpě!

GALERIE: Jak dnes vypadají vládci Středozemě? Takhle se hvězdy Pána prstenů změnily po 16 letech!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady