• TV Nova
  • ŽENATÝ SE ZÁVAZKY: Potrat na place, problémy s aktivistkami i jeden velmi naštvaný herec!

ŽENATÝ SE ZÁVAZKY: Potrat na place, problémy s aktivistkami i jeden velmi naštvaný herec!

ŽENATÝ SE ZÁVAZKY: Potrat na place, problémy s aktivistkami i jeden velmi naštvaný herec!

Seriál Ženatý se závazky běžel na televizních obrazovkách dlouhých deset let, a proto v něm nebyla nouze o zajímavé a neočekávané momenty. Většina herců si prožívala své osobní peklo a přitom musela bavit miliony diváků. Tyhle věci jste o sitcomu rozhodně nevěděli!

Kdo by neznal populární rodinku Bundových. Hlava rodiny je Al Bunda, zlomyslný, vychytralý a hlavně lakomý otec a manžel. Je pro každou špatnost a nejraději tráví čas u televize s rukou v kalhotách. Pro Eda O´Neilla se jednalo o životní roli. Jeho manželku Peggy si v seriálu zahrála herečka Katey Sagal. Peggy není zrovna manželkou k pohledání – nevaří, neuklízí a čas od času svého muže obere i o poslední peníze. Jejich syn Bud (David Faustino) je student, který se otočí za každou sukní, a jeho sestra Kelly (Christina Applegate), označována také jako „Melounek", nepobrala příliš rozumu, ale z její krasy se chlapcům podlamují kolena.

Galerie


Seriál se natáčel deset let, a proto pro vás máme připravených deset největších zajímavostí!

1. Role šitá na míru
Během konkurzu na roli Bundy požádali tvůrci O´Neilla, aby jednoduše prošel dveřmi domu – Ed hluboce vydechl, sklopil ramena, jako kdyby jít domů byla prohra. Tvůrci byli nadšeni a rychle jej obsadili s tím, že porozuměl roli a udělal něco, co nikdo jiný neudělal.

2. Rodinní příslušníci v seriálu
V seriálu několikrát účinkovali rodinní příslušníci skutečných herců. Například manželka Eda O'Neilla, matka Christiny Applegatové, bratr Katey Sagalové, Faustinův bratr Michael. A dokonce dvě tehdy skutečné přítelkyně Davida Faustina.

3. Nikdy nezískal cenu Emmy
Jde o nejdéle běžící seriál, který nikdy nevyhrál žádnou cenu Emmy.

4. Pilotní díl obsadil někdo jiný
Tina Caspary a Hunter Carson hráli role Kelly a Buda v pilotním díle seriálu. Poté je nahradila Christina Applegate a David Faustino.

5. Vymyslela si vzhled své postavy
Se vzhledem Peggy, coby ženy v domácnosti 60. let, přišla její představitelka Katey Sagal, která přišla takto oblečená s parukou na konkurz.

6. Přišla o dítě
Katey během natáčení potratila. Jelikož bylo těhotenství součástí děje, tvůrci upravili po tragédii scénář a těhotenství se tak Peggy pouze zdálo.

7. Už toho měl po krk
David Garrison odešel ze seriálu po 76. epizodách. Odchod ze seriálu odůvodnil tím, že už má po krk, že ho lidi spojují se zlým a nelítostným sousedem Bundových, Stevem Rhoadesem, a chce se naplno věnovat své jiné vášni – divadlu. Naštvaného herce v seriálu nahradil Ted McGinley.

8. Je vegetariánkou

V soukromí je Christina Applegate vegetariánkou a bojovnicí za práva zvířat. V roce 2007 se dokonce objevila v kampani organizace PETA.

9. Pokoušeli se zrušit seriál
Ve Spojených státech vznikla skupina lidí, která veřejně vystupovala proti vysílání seriálu. Nejaktivnější členka Terra Rokoltová dokonce navštěvovala nejrůznější talk show, ve kterých se ostatní snažila od sledování seriálu odradit. Jejich snaha byla zbytečná a výsledný efekt jejich vystoupení byl opačný – sledovanost seriálu naopak stoupla.

10. Bojovník
Představitel Ala Bundy Ed O'Neill je držitelem černého pásu v brazilském jiu-jitsu.

Seriál Ženatý se závazky můžete sledovat každý den na Nova 2 v několika dílech za sebou!

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Slavná hollywoodská herečka přiznala poměr se ženou! S kým Cameron Diaz strávila noc?

TOP ZAJÍMAVOSTI seriálu Drazí sousedé: Podivné podmínky pro Jana Třísku i vlastní značka piva
 

 

Nova.cz
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady