TOMU SE NECHCE VĚŘIT! Co má společného filmový Harry Potter a český film Ro(c)k podvraťáků?

TOMU SE NECHCE VĚŘIT! Co má společného filmový Harry Potter a český film Ro(c)k podvraťáků?
Zdroj: oficiální zdroj

Dva na první pohled nesourodé filmy mají něco společného. Dobrodružství mladého čaroděje Harryho Pottera milují kluci i holky po celém světě. Naopak český film o partě teenagerů je populární jen v České republice. Co tedy tyto filmy spojuje?

Predrag Bjelac se narodil 30. června roku 1962 v Bělehradě v Jugoslávii. Už odmalička ho táhlo k umění – hrál ve školním divadle, navštěvoval místní uměleckou školu, kde se věnoval nejen činohře, ale také hrál na několik hudebních nástrojů. Od svých patnácti let se podílel na školních představeních i jako scenárista a režisér. Po škole nastoupil na Uměleckou univerzitu v Bělehradě. Po promoci se chvíli věnoval herectví v Srbsku, po několika letech se ale odstěhoval do USA.

FOTO:  Archiv TV Nova

Jeho nevšední až démonicky vzhled odjakživa přitahoval filmaře. Proto není divu, že se často objevuje ve fantasy snímcích nebo hororech. K těm nejslavnějším bezesporu patří čtvrtý díl ságy o mladých kouzelnicích z Bradavic Harry Potter a Ohnivý pohár, kde si zahrál ředitele chlapecké magické školy Kruval Igora Karkarova, nebo také třetí díl Letopisů Narnie s podtitulem Princ Kaspian. Díky své démonické vizáži získal roli v remaku hororové klasiky Satan přichází.
FOTO:  Archiv TV Nova

V roce 2005 se poprvé objevil v českém filmu – jednalo se o studentský loutkový snímek Nazdravíčko!, kde propůjčil hlas hlavnímu hrdinovi. Film vznikal dlouhých pět let a na jeho výrobě se kromě VŠMU podíleli i další slovenští a američtí filmaři. První větší roli v českém filmu získal opět ve filmu pro mladé: v teenagerské komedii Ro(c)k podvraťáků, kde ztvárnil Chřestýše – jediného „dospěláckého“ kamaráda a rádce hlavních hrdinů.
FOTO:  Archiv TV Nova

Další jeho významný filmový počin byl opět filmem pro děti – zahrál si v dobrodružné pohádce Ať žijí rytíři! Samozřejmě ale hrál i ve vážnějších projektech – mohli jsme ho vidět ve filmech Czech Made Man nebo Gangster Ka.
FOTO:  Archiv TV Nova

V současné době Predrag Bjelac žije v Čechách se svou ženou Katarinou. Hraje ve filmech po celém světě (v Jugoslávii, v Rusku, Americe, Francii i v Čechách) a kromě herectví se věnuje i kaskadérství.

V pátek 30. června oslavil Predrag Beljac své pětapadesáté narozeniny! Přejeme mu vše nejlepší a pevně věříme, že ho brzy uvidíme v další zajímavé roli v českém filmu!
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:
VELKÉ VÝROČÍ: Harry Potter slaví 20 let! Pamatujete ještě na jeho těžké začátky?

Charizmatický Ivan Trojan vůbec nechtěl být hercem! O jaké kariéře snil v dětství?

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady