• TV Nova
  • TRABLE NA PLACE: Proč od Lenky Zahradnické utíkal pes?

TRABLE NA PLACE: Proč od Lenky Zahradnické utíkal pes?

TRABLE NA PLACE: Proč od Lenky Zahradnické utíkal pes?

Již v pondělí opět vypukl na televizních obrazovkách boj o miliony! Účastnila se ho nejen vnoučata Kateřina, Tomáš a Filip, ale také obyvatelé vesničky Vlkov. Jak probíhalo natáčení seriálu Drazí sousedé a proč se Jan Tříska nesměl oholit?

Starý Alois žije na vesnici po svém, straní se lidí a chová se podivínsky. Vesničané se ho bojí. Zemře nešťastnou náhodou. Po pohřbu se vnoučata Kateřina, Filip a Tomáš od notáře dozvídají, že jim Alois odkázal 30 milionů pod podmínkou, že budou po dobu jednoho roku žít na vesnici v jeho zpustlém domě. V případě, že tak neučiní, peníze propadnou obci...

– Legendární český herec Jan Tříska, hrál v seriálu nejdůležitější postavu, a to i přes to, že se v něm objevil jen krátce. Jeho postava děda Alois totiž před smrtí odkáže svým třem vnoučatům dědictví v hodnotě 30 milionů dolarů. Jan Tříska přiletěl na natáčení až z Ameriky a od tvůrců seriálu měl netradiční úkol: „Dostal jsem do Los Angeles rozkaz od pana vrchního maskéra, že se nesmím holit, neboť hraju starého, mrzutého, naštvaného a neholeného dědka, který je velice nepříjemný ke svému okolí. Je to mrzout, jak už to u starých lidí bývá.“


Seriál se odehrává ve vesnici Vlkov. Exteriéry se ale natáčely v malebném okolí vesnice Mořinka.

– Všichni obyvatelé Vlkova rádi navštěvují místní hospodu Na Milosti, kde sympatickou hostinskou ztvárnila Dana Batulková. Aby herci pili autentické pivo, vytvořili rekvizitáři pro seriál speciální značku piva Vlkovský ležák!


– Vnoučata po dědově smrti zdědí vlčáka jménem Pes. Skutečný seriálový pes zavařil štábu hned první den natáčení, kdy se točila scéna před konzumem. Měl přiběhnout k Lence Zahradnické neboli seriálové Kateřině. Vlčák ale vždy běžel o něco dál, kde ucítil lákavé vůně naplněného kontejneru. Možná proto v dalších dílech hlavního psího hrdinu vystřídal jiný vlčák. Psa si zahrál dvouletý český vlčák s indiánským jménem Blotahunka Sungmanitu-ha Khoyake. „Je to zcela nezkažené zvíře. Dopředu víme, jak se v jaké situaci zachová. Už od narození byl připravován pro natáčení a celá jeho smečka hrála v několika televizních i filmových titulech,“ prozradil koordinátor zvířat seriálu Drazí sousedé Václav Tomšovský.

Na natáčení seriálu se vystřídalo hned několik režisérů. Režisérem prvních dvou dílů seriálu je Milan Šteindler, který v seriálu hraje také postavu Čendy. Další díly režírují Karel Coma, Jan Sládek, Rudolf Kudrnáček, Petr Slavík, Jaroslav Hanuš a další.


Seriál Drazí sousedé můžete sledovat každý všední den od 17:30 na TV Nova. A pokud jste prošvihli některý z dílů, nezoufejte. Ihned po odvysílání budou ke shlédnutí na NOVA PLUS ZDE!

NEPŘEHLÉDNĚTE:
SKVĚLÁ ZPRÁVA: Michal Jančařík se vrátí na televizní obrazovky! Divákům poslal dojemný vzkaz

SOUTĚŽ: Prázdninový kvíz Ulice o účast na natáčení a další zajímavé ceny je tu!
Nova.cz
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady