NEOMLUVITELNÉ ZLOČINY: Jaké jsou ženy odsouzené na doživotí? Liší se od ostatních? Režisér Holek pod zámkem promluvil

Doživotí je výjimečný a v České republice nejvyšší možný trest odnětí svobody. Uložit jej lze pouze pachateli, který spáchal zvlášť závažný zločin vraždy, vlastizrady, genocidy nebo teroristického útoku. V České republice si takto vysoký trest odpykávají i některé ženy. Co o nich prozradil režisér Holek pod zámkem?

Přehrát poslední díl

V České republice byl trest smrti zakázán roku 1990, od té doby neexistuje těžší trest než doživotní vězení. Neukládá se však běžně, může jej dostat pouze člověk, který spáchal zvlášť závažný zločin vraždy, obecného ohrožení, vlastizrady, teroristického útoku, teroru, genocidia, útoku proti lidskosti, použití zakázaného bojového prostředku a nedovoleného vedení boje, válečné krutosti, perzekuce obyvatelstva.

FOTO:  TV Nova

Přihlíží se také k tomu, zda není naděje, že by pachatele bylo možno napravit výjimečným trestem odnětí svobody od 20 do 30 let. V praxi se doživotí uděluje zejména za brutální nebo vícenásobnou vraždu.
FOTO:  TV Nova

Na toto ožehavé téma promluvil na kameru režisér dokumentu Holky pod zámkem Jiří Fedurco. Reportérce se svěřil, že by rád natáčel se ženami, které jsou doživotně odsouzené, protože nejtěžší případ, který zdokumentoval byla Bobina odsouzená na 12 a půl roku. V případě žen s nejtěžším trestem ale nepochodil.Nechtěly o tom mluvit. Je to těžký. Chtěli jsme s nimi točit. Dozvědět se, jak vlastně žena vnímá tento druh trestu, nakousl seriozní téma. „Ale bohužel se nám to nepodařilo,“

Zajímá vás kolik je v České republice žen, které se na svobodu pravděpodobně už nikdy nedostanou? Podívejte se na video.


NEPŘEHLÉDNĚTE:
VIDEO: Co Indi dělala pod vlivem drog? Ze zpovědi jejího partnera mrazí!

Výroba drog i usmrcení z nedbalosti: Který příběh z Holek pod zámkem vás zaujal nejvíce? HLASUJTE!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady